Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha saját lovam egy lovardában...

Ha saját lovam egy lovardában bértartom, ugye az engedélyem nélkül nem lovagolják?

Figyelt kérdés
Egyenlőre elméleti, de ha engedi a helyzetem pár év múlva szeretnék egy pacit, amit csak lovardában tudnek tartani. Csak attol félek, hogy valaki, bárki ott dolgozó lovász, lovastanonc kinézi és felül rá. Nem igazán örülnék neki, mert kitudja hogy báhat vele stb. Kérdezem ugye engedélyem nélkül senki nemnil fel rá?:o
2016. nov. 29. 21:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ajajj, ettol tartottam. Mindenkinek köszönöm a választ. Legjobb ha szerzek egy saját telket ahol tobbed magával tartom szegény párát.

Nem tudom hogy lehet idegen kovat csak igy kivinni lovagolni. Nekem merszem bemnkenne, de van aki megteszi...

2016. nov. 30. 17:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ettől féltem a legjobban.

Mikor elvittük a lovamat bértartásba, első fél - 1 évben szúrópróba szerűen jártam ki, ha ráértem, akár délelőttönként is, és mindig valahogy furán raktam le a cuccaimat, hogy észrevegyem, amikor nem úgy van. Szerencsére semmi ilyesmi nem történt, amúgy is kicsi hely, családias, és itt semmi nem marad titokban. :D Most már teljesen megbízok bennük.

2016. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%
Azért elég vadakat írnak itt egyesek. Persze elméletileg nem, gyakorlatban meg ki tudja. Azért ez nem egészen így működik. Egy normális helyen nem fognak senkit ráültetni a Te saját lovadra. Vagy ha ettől tartasz, ne mondd meg nekik, hogy mikor mész, vagy mikor utazol el. De én még sosem tapasztaltam ilyet...meg persze ha rendesen megfizeted a helyet, nem is csinálnak ilyet :)
2016. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam a lovammal, ott nem tapasztaltam ilyet soha. Máshonnan viszont hallottam már ilyesmit, egy helyen tapasztaltam is (eredetileg ott akartam tartani a lovat). De a jó helyen ez nem fordulhat elő, elég sokat fizetsz azért, hogy ne akarjanak rizikózni. Plusz ha oktatnak, akkor jó esetben nem két lovuk van rá, amiből egy sánta egy meg idegbeteg - így szükségük sincs a tiédre, ha van rá öt-tíz saját...
2016. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hat... sajat peldat hozok. A lovunkat nem lehet felkantarozni, felcsapja a fejet, ellenkezik. Kb 2 honapja kezdte, elotte pedig meg volt tanitva, hogy rakja le a fejet, le kellett hozza hajolni, hogy felkantarozd.

Most babavaras miatt nem fogunk helyet valtani, de amint lesz lehetosegem ujra lovagolni es foglalkozni a lival, akkor visszuk mashova, addig a ferjem livagolja.

2016. dec. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Elméletileg nem. Gyakorlatilag csak a lovardától függ, hogy ha nem vagy ott, ráültetnek-e mást, vagy nem.
2017. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!