Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasok 4 éves lovon?

Kezdő lovasok 4 éves lovon?

Figyelt kérdés

Jártam egy helyre lovagolni és volt ott egy ilyen szürkés ló (allítólag ki fog még fehéredni) ako mindig ilyen nyugtalan volt, meg mindentõl megijedt, egyszer fel is ágaskodott úgy random az óra közepén (ezzel nem lett volna gond, csak épp én jöttem mögötte egy másik lóval és nagyon megijedtem, mert pont a patái alá kerültem...) és valamikor az egyik csajszi mondta hogy a ló 4-5 éves, de nem picit fiatal ahoz hogy kezdõ lovasoknak adják?

Nem értek a lovakhoz, de minthogyha valamikor olvastam volna hogy csak 2 éves koruktól lovagolnak rajtuk, bár ez nem biztos, nem értek hozzá :/

A többi ló akit órán használtak azok csak szimplán lusták voltak de ez valahogy nem úgy mint a többiek.



2016. dec. 1. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát csikóra nem szokás kezdőt rakni, de zuglovardáktól többet ne nagyon várj.

Mondjuk az érdekelne, hogy sikerült a saját lovadról hátulról a másik mellső patái alá kerülni, mert azt se könnyű ám megoldani...

2016. dec. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy hogy eleve azért ágaskodott fel mert körölet írtunk le (vágtáztunk), az egyszerûen megfordult és így xD
2016. dec. 1. 02:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5 éves lóban lehet annyi képzés már h gyengébb lovasok is ráülhessenek ha megfelelő hozzá az adott ló természete. Ha meg alapból agyas arra még 10 évesen is csak erősebb (nem fizikia értelemben) lovast lehet ültetni. Sok múlik a képzésen is.
2016. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez is lófüggő. De általában egy 4 éves még csikó és a csikók még kiszámíthatatlanabbak mint egy már betanult lò.

Pont ezért normális helyeken fiatal lóra nem raknak kezdő lovast. És 3 éves koruktól lovagolnak be lovat normális helyeken. Galopposokat 2 évesen sajnos... :(

2016. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Többmindentől függ, hogy egy 4-5 éves lovat adhatunk-e kezdő alá. Alapjáraton én azt mondom, hogy ne, mert a kezdő ló-kezdő lovas kombinációnál nincs is rosszabb. Hisz még a ló is csak nemrég lett belovagolva, még bizonytalan, nem mindig tudja, melyik segítségre mit is kéne reagálni, hogyan hajtson végre bizonyos feladatokat. Egy tapasztalt lovas már helyesen adja a segítségeket, és segíti a fiatal lovat abban, hogy megértse, mit is kér tőle, ezáltal előbb-utóbb egy jól képzett, érzékeny lovat kapunk. Viszont a kezdő lovas még maga is csak tanulja a segítségadást, az egyensúlya, ülése is még kifogásolható, akaratlanul is hibásan adja a segítségek egy részét, vagy épp véletlen beleránt a ló szájába, és még sorolhatnám. Szerencsétlen fiatal ló még nem fogja érteni, hogy most mi van, hogy ő hibázott-e, vagy ennek így kell lennie, és összezavarodik. Így keletkezik az elrontott lovaknak egy része.


De hogy megcáfoljam magam: a saját szememmel láttam egy fantasztikus, abszolúte lóbarát lovardában egy 4 éves csikót. Egy kislány jött lovagolni, lehetett úgy 5-6 éves. Az oktató a négyéves kis kancát szerelte fel neki. Kimentek a pályára, és azzal kezdték az órát, hogy bemelegítésként tornázzon a ló hátán. Ugye sok lovardában voltizsoltatják a kezdőket egyensúlyfejlesztés miatt, ilyenkor ugyebár futószáron körö, az idős iskolaló. Itt, a mi esetünkben a kicsi lány alatt nem volt futószáron a 4 éves csikó. És nem is fogta az oktató. A ló teljes nyugalomban állt, meg sem mozdult, csak valami gallyat rágcsált, egy rossz mozdulata nem volt. Ez részben temperamentum kérdése, részben meg belovaglás (ebben a lovardában nagyon jól bánnak a lovakkal, a szaktudás szeretettel párosul)


Szóval: kivételektől eltekintve a 4 éves csikót még jobb, ha nem adjuk kezdő lovas alá, iskolalónak.

2016. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3 eves koruktol ulnek rajuk kb. Az agaskodasnak sok oka lehetett ami valoszinuleg a lovas hibaja es csak annyit tudok mondani hogy lohianyban ne varj ertelmet..
2016. dec. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!