Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik jobb a lónak?

Melyik jobb a lónak?

Figyelt kérdés
olív zabla vagy csikó zabla zablagumival?( vagy anélkül)
2016. dec. 11. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez sztem lófüggő, de nekünk a csikózabla gumival jobban bevált, az olív is becsípte a száját
2016. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kétszertört stübben goldenwings zabla. marha drága de hihetetlen milyen jó hatása van a lóra :)
2016. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kétszertőrt gumis csikó zabla az már jó kényelmes és luxus neki:)
2016. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ennyire jól még nem állunk a lovammal, hogy el tudjam lovagolni egy kétszertört zablával.
2016. dec. 11. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
a kétszertört zabla használatának semmi köze a lovas tudásához és a ló idomítottsági szintjéhez, annyiban más hogy máshol hat :-), s nem sérti a szájpadlást...
2016. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Biztosan AZ en hibám de en nem tudom viele normálisan ellovagolni. Próbáltam mar de AZ elrohanásait nem tudom viele normálisan kezelni. Eddig rézgörgös zablánk Volt de szeretnék egy kicsit puhábbat.
2016. dec. 12. 13:39
 7/12 anonim ***** válasza:

én pont a rohanós lovam miatt váltottam a kétszertört zablára, szája is nagyon érzékeny és gondoltam, ha valami nagyon kényelmes zablát kap, akkor hátha... és be is jött, a rohanós pacim rengeteget támaszkodik, terepen is, pedig ott sose kérem tőle, akkor csak mókázunk :D

de nekem bevált, meghálálta, hogy számára kényelmes zablát kapott :)

2016. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
amúgy sajnos én sem tudom kezelni a lovamnál, pedig 12 éve lovagolok, versenyeztem is. de álmaim lova kicsit agybajos. elrohan mindig, engedem kicsit aztán leáll és kezelhető, csak kell neki az a kis szabadság. biztos nálunk is bennem van a hiba, hogy nem tudom kezelni. de nem vagyok az a fajta, hogy megverjem vagy betekerjem a fejét. ezért döntöttem úgy, hogy másik irányból közelítem meg a helyzetet, hogy nagyon minőségi "csodazabla" és bevált. :D de ez nyilván lófüggő és csak egyéni tapasztalat
2016. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Agybajos ló nincsen, ahogy csodazabla sincs. Ha változtattok a tartásmódon,netán nincs a ló egész nap napozókarámba vagy boxba zárva, hanem van mozgástere, karám, legelő, talán még lótársaság is akad, a ló kiegyensúlyozott, boldog. A takarmányozás sem mindegy, lehet, túl sok az energia... Ne eszközzel oldjátok meg egyből a dolgot, dolgozzatok a ló-lovas kapcsolaton és a bizalmon, nézessétek meg az 'agybajos', 'elrohanós' lovaitokat állatorvossal, nem fáj-e a tarkója, a szája, a háta, s vizsgáljátok meg az üléseteket, a lovaglásotokat. A kulcs nem a zablába, nem a ló szájában van!!!
2016. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
arab telivér.. :D ennyi meglátja a hosszú egyenes mezőt és imád/imádna futni.
2016. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!