Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Klórhexidint honnan? (csüdsömör)

Tomdee kérdése:

Klórhexidint honnan? (csüdsömör)

Figyelt kérdés
Sok állatorvossal beszéltem, szó volt mindenféle csodaszertől a hagyományos megoldásokon át kb mindenről de nagyjából mindegyikük ajánlotta a Klórhexidint mint az a szer, amiről ők is a legtöbb pozitív visszajelzést kapták. Így aztán szeretném kipróbálni azonban rögtön abba a problémába ütköztem hogy a helyi gyógyszertárban közölték, már nincs ilyesmi és nem is lesz, helyettesítő szer sincs. Tényleg nem lehet már kapni? Azért kételkedem ebben mert pl a Bepanthen Plus-ban is ez van, innen jön is a kérdés hogy tartalmazza-e megfelelő koncentrációban a kívánt hatáshoz? Vgy inkább próbáljak másik patikából valami helyi készítményt szerezni?
2016. dec. 12. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Otthoni viszonyokat nem tudom, itt Olaszországban patikában vesszük. Ez egy erős fertőtlenítő sampon/szappan, úgyhogy ha nagyon nem találsz még a neten sem, bármelyik megteszi + antibakteriális krém. Nekünk ajánlotta a doki, hogy éjszakai fáslizzuk.
2016. dec. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csüdsömört nem nehéz kikezelni. A lényeg hogy ne legyen sárba trágyában a ló.

Nappalra nagy legelős karámba raktam ahol nm volt sár èjjel boxban volt száraz szalmán.

először kikötöttem egy vödör vizet vittem melléje és szivacsot meg kefét puhábbat.

A szivaccsal jol belocsoltam es konkretan megmostam a labat jo sokat dorzsoltem a csömörös részen míg teljesen lejött az a pörkös rész. Ezt este csináltam mindig. Ètelecettel belocsoltam aztan ecetbe martott faslival bekotottem. Egy het ig csinaltam s nyoma se volt.

2016. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekünk a HorseMed Csüdsömör Spray segített. Pantenolt tartalmaz, gyulladáscsökkentő hatása van és a gombásodást is sikeresen lehet vele kezelni. Az én lovam hamar helyrejött. Érdemes kipróbálni! 😊
2019. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!