Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokat lovagoljak?

Milyen feladatokat lovagoljak?

Figyelt kérdés
Nem lesz az edzőm pár napig,de kérte hogy mozgassam le az egyik lovát.Én 4 éve lovagolok,de még sose lovagoltam egyedül.Szerintetek hogyan hasznosítsam azt az egy órát?Mert mondjuk 10 percet sétálok szokásosan .Majd ügetek pár kört egyik kézre,majd a másikra.Nagykör,kiskör,átló,vágtáznék is körön is meg teljes lovarádban is.De ilyen alakzatokból mennyit csináljak és hogyan?
2016. dec. 13. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

5perc séta egyik oldal5 perc -másik oldal

Eközben csinálhatsz pár egyszerűbb feladatot pl.: átlóváltás, fél lovarda

Utána ügetés.. Kiskör, könnyű ügetésbe, tanügetésbe,nagykör,cavaletti és az oldalazás,combra való engedtetés ez olyan 20-25perc és a vágta vágtába is átló, kiskör,nagykör,körben-válts,váltsd a köröket.. Ésatöbbi és a többi... Vágtába cavaletti és ha ugrathatsz mindenképpen ugrás:) pár cm-s de írj privibe tartok neked egy egész változatos órát;)

2016. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eloszor seta.(10p)

Majd ugetes bal kezre (5p) jobb kezre(5p)

Kis setamajd ugetesben nagykor egypar, atlovaltas, masik kezre lovarda, megint kb. 2-3 nagykor. Majd ugetes, vagta, majd megint ugetes vegul seta

2016. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Vagyok

Lehagytam a végét

Ügetés kb.:4-5 peec de kevesebb inkább

És séta 5-9perc

Ügetés közben még csinálhatsz feladatokat de lépésben csak engedd ki a szárat ha nem egy vad ilyedős ló,és sétálj.

2016. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy bemelegítéskor és levezetéskor mindig nagyobb íveket lovagolj. Amúgy nagykör, kiskör, átló, félátló, féllovarda, csinálhatsz tempófokozásokat, átmeneteket pl ügetés-állj, lépés- ügetés-lépés, lépés-vágta, eleje vagy hátulja körüli fordulat.
2016. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz még egyszerű kígyóvonalat, nyolcast is :)
2016. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nagyjanos0206 válasza:

Használd ki hogy nincs ott, és menj ki terepre.

Elvégre 4 éve lovagolsz.

2016. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tizennégy éve lovaglóknál is akadnak balesetek, négy éve lovaglóknál is. Hogy számol el a ló gazdájával, ha történik vmi? És ha nem történik, miből gondolod, hogy az edző ne hallaná vissza, hogy kint volt?

Eleve, hogy nem sikerült belegondolni, hogy a válaszadás felelősséggel jár?

2016. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!