Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan irányítsam a lovat?

Hogyan irányítsam a lovat?

Figyelt kérdés
Túl sok lovardában voltam , és sok helyen máshogy mondták el nekem, így most totál képzavar.. Leírnátok hogyan irányítsam ,állítsam meg a lovat a segítségekkel?
2016. dec. 18. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ha balra szeretnél fordulni akkor a jobb szárat ráhúzod a nyakára,bal szárral megadod a bal állítást ,jobb csizmáddal pedig a heveder mögött egy kicsivel nyomást gyakorolsz,illetőleg a bal oldali ülőcsontodra helyezel több súlyt,és a bal válladdal is kissé fordulsz balra,azaz a kanyarodás irányába. Mindig az ellentétes szár,csizma fordítja a lovat,a megfelelő testsúlysegítségek alkalmazása mellett.


Ha meg megakarod állítani,ügetésből pl mindig tanügetés legyen a kiinduló helyzet,derekaddal megszünteted az előre,hátra mozgást,hasad kitolod,vállaidat hátrébb hozod, szorítod magad alatt térddel ,lábszárral a lovat. Kezedet kicsit megemeled,külső száron felveszel egy felvételt majd a két szárral szivacsolgatsz az ujjaiddal ,felváltva megtart-enged közben a két csizmádat egyszerre rázárod ,és ha képzett a ló megáll még négylábra is ,zártan. Lépésből állj is nagyjából ez,derék megfeszít,váll hátul két csizma rajta és megtart-enged felváltva ,apró ujjmozdulatokkal ,egymás mellett állított,zárt öklökkel.

2016. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!!:)
2016. dec. 18. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
A #2-nél kimaradt hogy a jobb lábbal meg a hevedernél megtart. 😊
2016. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Balra: A bal szárat magad felé húzod (a csípőd magasságában), a jobbat engeded, a bal csizma a hevederen.

Jobbra: A jobb szárat magad felé húzod (csípőd magasságában), a balt engeded, a jobb csizma a hevederen.

Megállítani pedig mindkét szárat magad felé húzod folyamatosan.

Próbáltam köznyelven magyarázni :) Remélem segítettem.

2016. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aha,tehát húzza a bal szárat és engedje el a jobbat azaz,vigye el a vállán a ló... Te is sokat tanulhattad a dolgot,mert amiket írtál kb arra jó csak h elmenjen a vállán a ló.
2016. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!