Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nevet adnátok egy pej...

Milyen nevet adnátok egy pej lónak?

Figyelt kérdés

Három lábán kesely van, a fején lámpás.

Ezeken a neveken gondolkoztam: Lámpás, Hajnal, Csillag, Mistic, Isobelle.

Ezekről, légyszi írjatok véleményt, de ha van kedvenc nevetek, vagy adnátok pej lónak, légyszi azt is írjátok le! Előre is köszönöm! :)



2017. jan. 7. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban tudni kell a származását, mert az apai-anyai nevek kezdőbetűi lesznek mérvadóak, a fajtájától függően persze.
2017. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nem élő lóról van szó, hanem elvi alapon kérdeztem (vagyis a fajta, anya-apa nem érdekes), és hogy mit gondoltok ezekről a nevekről pej lóhoz.
2017. jan. 7. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Ó, értem! Hát ez igy viszont fura, mert nekem annyira ra van állva az agyam a nevezéktanokra, hogy ha csak ugy spontán kell nevet választani bajban vagyok...☺

Jók ezek amiket írtál, bár én jobb szeretem az angolt használni ló nevekhez.

A Lámpás és a Csillag inkább hajaz a sodrik felé, illetve a jegyek alapján szokták ezeket adni, kevésbé a szín, mint a jegy a meghatározó.

A Hajnal és Isobelle nevekről nekem egy jegytelen sötét pej kanca ugrik be, Mistic már inkább a nyári fekete felé húz, vagy egy sötét pej lámpás lovat tudok elképzelni, akinek az egyik szeme csókaszem, tudod ahogy a lámpás \vagy akár hóka is lehet, kinyúlik a homlokától a szeméig, és a pigment hiány azt megfesti kékre.

2017. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!