Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatok egy 120-130...

Lovagolhatok egy 120-130 centis lovat?

Figyelt kérdés
Beleszerettem egy gyönyörű kancába, aki nem egy magas ló :') Én jelenleg 158 cm és 57-58 kg vagyok. A kisló egy elég vaskos, szilárd testel rendelkezik. Szerelem elsőlátásra, de aggódom, hogy az ő teherbírásából én már kicsúsztam. Már nem fogok szerencsére nőni és ha minden jól megy, hízni sem :'D

2017. jan. 10. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
nézz nagyobb ló után, az ő érdekében. Pár év múlva beesne a háta, gerincproblémái lennének. Én is így voltam, 120 cm-es pónin, 158 centimmel, 50 kg-val lovagoltam, de nehéz voltam neki, nyugdíjba raktam :D most 178 cm-es kisbérit nézegetek a lipicaim mellé :)
2017. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Élőben kéne látni, de egyáltalán nem biztos, hogy nehéz vagy neki. A hátát tönkretenni meg kisebb súllyal, magassággal is lehet.

Az tény viszont, hogy a klasszikus iskola szerint a ló 20 centivel kisebb, mint a lovas. Így nézve már nem is annyira kicsi, mint a sportos, legyenek egymagasak szemlélet szerint.

2017. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1 évig foglalkoztam vele, mert a tulajdonosa elrontotta. Nem szeretnék másik lovat keresni, még ha őt nem lovagolhatom. A nagyapja fjord volt és a felépítése olyan :) de ha nem, hát nem.

Nagyon köszönöm a válaszokat ^_^

2017. jan. 10. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán elképzelhető hogy lovagolhatod. Ahogy leírtad a lovat abból ítélve szívósabb , erősebb ló. Te meg nem vagy nagy darab. Az előttem valaszolohoz csatlakoznek, hogy a ló hátat nem feltétlenül csak teherrel lehet tönkre tenni. Öszeszedetten , csúnya lovaglások által is sokat károsulhat a gerincük. Tanácsolni annyit tudnék hogy semmi képp se western stílusban lovagold, hisz ott a felszerelés maga is nagyon nehéz. Remélem megtalálod benne az álom lovat :)
2017. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!