Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány centis ugrásokat javasoltok?

Hány centis ugrásokat javasoltok?

Figyelt kérdés
Kb. mekkora a maximum magasság amit kérhetek tőle, ahhoz, hogy biztosan ne károsodjanak az izületei? 2 éves csikó és teljesen szabadon ugrik nem edzésszerűen csupán játékként és lemozgatasként meg ugyebár, jó dolog ha mar most gyakorol bar nem ugrólónak készül :) Imad ugrani, ha rajta múlna ugrana amekkorat csak lehet :D A legmagasabb amit elé tettem az kb 1méteres volt és persze simán atvitte. De nem tudom félek emelni pedig neki tetszene. Kb mekkora szerintetek a max. ami nem káros neki ebben a korban? Tudom, hogy így szabadon nem szó szerint karos neki és nem is 2 méteres akadalyt akarok elétenni, viszont egy magasabb akadaly atugrasa meg szabadon is lehet hogy tul nagy terhelés.Mekkora akadaly szamít nagynak egy 2 évesnél? Tehat szerintetek mennyi a max es az ajanlott amikre ráküldhetem? Kössz ;)
2016. ápr. 11. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

1. Sehánycentist! A ló szerinted arra való,hogy 60+ kg súllyal a hátán ugráljon?


2. Ezt komolyan itt kérdezed? Ehhez egy szakedző kell! Nem pedig egy falka troll,meg kis nokedli.

2016. ápr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hüha én nagyon laikus vagyok, de egy csikótól még ne kérd ezt. Hagyd, ne ugrasd. Szerintem 1 méter az sok állandóan. Nem azt mondom, hogy nem lehet megugratni szabadban egyszer-egyszer, de rendszeresen szerintem nem tesz neki jót. Bár én csak laikus vagyok a témában.

Nézd csak:

[link]

2016. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek üzenem, hogy tanuljon meg olvasni, a kérdező nem ráül a lovára, hanem szabadon ugratja.

2 évesen max havi egyszer mutatnék meg neki akadályt, max 50-60 cm-t. Ha 130-at ugrik rá, ugorjon, de ne ez legyen a cél. Te is írtad, hogy játéknak veszi. Ha sokat csinálod vele, idő előtt ráunhat, eme játékra, így a későbbekben lehet már nem lesz kedve hozzá.

Inkább 4-5 évesen dolgoztatnám így megtervezett edzés részeként.

2016. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szemlére kell készüléshez, srb., ne erőltesd szerintem se. Ami fontos, hogy hiába látod azt, hogy szívesen megy, nagyon gyorsan megutálhatja, ha hirtelen ráemelsz, és sok neki, vagy csak kicsit is megerőltető, mert akkor nagyon gyorsan mehet át utálatba a dolog. Én két-három hetente mutatnék neki szabadonugrót, de mindig csak óvatosan emelve minden alkalommal kb méterig, és figyelj, hogy ne sokszor küldd át rajta a lovat.


Az elsőt meg egyáltalán nem értem, két évesre felülni, és métert ugraatni vele tényleg baromi húzós móka azért, sőt, de esetelg el kéne olvasni a kérdést, mielőtt anyázásba kezd az ember.

2016. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!