Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyszerű díjugratás ügető...

Versenyszerű díjugratás ügető lóval?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves ügető lovam,akinek meg van egy kicsit rándulva az egyik lába.

Ha,kigyógyul a "láb betegségéből",akkor meg lehetne tanítani ugratni?

És,versenyszerűen díjugratni?


Tudom,hogy semmi sem lehetetlen,de azért fontos lenne,ha megválaszolnátok.


Meg,azt is tudom,hogy el leszek mindenfélének hordva,hogy egy ilyen idős lovat fájós lábbal,olyan versenyre akarom küldeni,ami még csak nem is az ő szakága.:)



2017. jan. 16. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez igy látatlanban elég teoretikus jellegű kérdés. Nézd, elvileg egy méteren még a tehén is képes közlekedni, azonban Én ültem már olyan lovon, amivel az is életveszélyes volt, szóval ez rendkívül egyed és képesség függő.

Egyébként vágtázni megtanítottad már? Vagy ő nem versenyzett ügetőn életében? Mert az ugratás alapja, hogy tudjon egy ütemben, térölelően, egyensúlyban vágtázni, és kanyarban is maradjon talpon.

Mindenesetre, ha teljesen felépült a láb sérüléséből, kérj meg egy edzőt, hogy szánjon rátok pár percet, nézze meg a lovat, próbálja ki kis ugráson, és ha megfelelőnek tartja, szerintem a kis számokban el lehet vele indulni megfelelő edzés és munka után. Már amennyiben van rajtengedelyed es kivaltod a licencet.

Ha vigyázol a lóra és teljesen, stabilra fel tud épülni a láb sérüléséből akkor meg lehet próbálni, bar előre bocsátom hogy minimum egy év mire felhozod verseny szintre - kis számban is - akkor pedig már igencsak 16 éves lesz, hogy addigra hogy fogja bírni a terhelést pedig megint csak az ő sajátságain múlik.

Egyébként az ügetők nem igazán alkalmasak dijugratasra, mert a pályán ők csak egyenesen kell menjenek mint a meszes, sokkal kevésbé fordulékonyak, és hajlamosak inkább rohanással megoldani a feladatot, mint erőből kiugrani egyet. Persze kitartó munkával ezt is lehet korrigálni, illetve ez is nagyban egyed függő. Mindenesetre nehezebb dolgod lesz vele, mint másnak egy alapból klasszikusan iskolázott lóval.

2017. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Én olyan ügetőt még nem láttam, amelyik nem volt iszonyat fordulékony. Olyat igen, ami nem volt megfelelően átlovagolva, ezért csak rohant ki a világból, olyat is, ami rosszul volt lovagolva, és olyan féloldalas és merev volt, mint egy tégla, de olyat, ami így is marad megfelelő munka alatt...


Egyébként a legtöbb ügetőben jó rugók vannak, nem a magasság, hanem a technika fogja meg őket - mire annyira egyensúlyba hozod, megfelelő lábsorrendet, lendületet adsz neki, ki is öregszik az egészből.

Plusz az ő lábaik már a pályán keményen kiszolgálhatnak, esetleges, hogy a nagy igénybevételt fogja-e bírni.

2017. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Kár bele annyi munkát tenni. Jó az ügető hobbira,terepre de én nem szenvednék vele. 100 cm -t nagyvalószínűséggel átugrik de a sportlovakkal szemben még B3 ban sem lenne sok esélye,főleg ha az előélete is olyan h csak rángatva volt,esetleg futott is. Versenyszerűen nem érdemes foglalkozni vele,inkább egy képzettebb félvér.
2017. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan lábproblémás lóval, aminek idő kell, hogy felépüljön, kezdő lovas alatt nem sok reményt fűznék hozzá. Persze hobbiban el lehet ugrálgatni, ha normális felkészítést kaptok, de én azért elsősorban a ló érdekét nézném és inkább vigyáznék rá így 15 évesen. Inkább legyen veled tovább, mintsem az ambícióid miatt legyen több problémája a kelleténél.
2017. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha egy 15 éves ló még soha nem versenyzett díjugratásban, akkor már nem is érdemes erőltetni.

Az ugrólovak általában ebben a korban már túl vannak a teljesítményeik csúcsán, innen már csak lefelé van az "előre".


Persze, minden a lehetőségektől függ.

Díjugratás létezik azért hobbi szinten is, nem kell rögtön felnőtt Országos díjugrató Bajnokságban gondolkodni.


Ha ló is akarja és van lehetőséged, meg lehet próbálni, de a ló egészsége azért mindenféleképpen fontos.

Ne várj el tőle olyat, amit Te se tennél, ha ilyen állapotba lennél.


Mire rendbe jön a lába és megtanul ugrani, gyakorlatilag a versenysportból végleg kiöregszik.


De mondom mégegyszer: Nem feltétlenül kell ahhoz versenyezni, hogy valaki díjugrasson.

2017. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!