Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csődör csikót muszáj egyedül...

Csődör csikót muszáj egyedül tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézzetek hülyének nyugodtan, de nem szeretném a csikóm totál egyedül tartani, de a kora miatt a kancáktól le kell választani. Három kanca van, és egy herélt. A herélttel lehet egy karámban? Mert van, aki közölte, hogy nem, mert le fogják ölni egymást, más szerint meg jóhogy, különben halálra unná magát a csikó. Eddig együtt voltak amúgy, de már le van választva a legelő két nagyobb karámnak, jövőhét elején szeretném őket külön választani.



2017. jan. 26. 18:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Herélttel ha jól kijönnek lehetnek együtt,de csődöröket valóban külön karámban jobb tartani. Attól még lehetnek egymás közelében,csak ne tudjanak érintkezni egymással,legyen közöttük egy stabil elválasztó karám. Egyébként ha nem érdemes a jövőben tenyésztésbe belevonni,megfontolnám a herélését.
2017. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Az elválasztás az megvan, csak látják majd egymást. A herélttel pedig (eddig legalábbis) jól kijönnek, remélem ez így marad.

Egyelőre nem szeretnénk heréltetni.

2017. jan. 26. 19:40
 3/22 The Devil Herself ***** válasza:
100%
2 és fél éves koráig szerintem probléma nélkül lehet együtt a herélttel, majd később, amikor a csikód elkezd nagyfiúskodni, már nem szerencsés ha együtt vannak, mert ha a csődörre rájön a hierarchia harc, akkor nagyon csúnyán nekimehet a heréltnek.
2017. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi :) én is kb addig gondoltam együtt hagyni őket, hogy gyerekkorában legalább legyen társasága, és ha kell, szétrobbantani őket.
2017. jan. 27. 10:57
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Bocsi de látszik hogy kezdő vagy.

És ha hiszed ha nem de egy csődör reggelire fog téged felzabálni előbb vagy utóbb ;)

Nem kötekedéskèpp de nem frankó azzal kérkedni hogy csődöröd van ;)

Előbb utóbb majd meglátod én csak szólok hogy nem gyakorikèrdéseken kérdezgető kislányoknak való játék egy fiatal csődör

2017. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miből szűrted le, hogy kezdő vagyok, vagy, hogy való-e nekem csődör, de ilyen képességekkel remélem, a jövő heti lottó számokat is meg tudod nekem mondani.

Nem állt szándékomban kérkedni vele egyébként, én nem tudom, te milyen sivár világban élsz, ahol azzal lehet (kell?) felvágni, hogy nekem csődöröm van...

2017. jan. 27. 20:00
 7/22 anonim ***** válasza:
23%

Akkor miért nem herélteted ki???

A lónak is jobb hogyha heréltetve lenne nem kéne egyedül nyomorognia.

Neked is mert talán elbírnál vele.

Ja és nem kell hozzá jósnak lenni :D

Ha ennyit magadtól nem tudsz és itt kérdezed meg a többi kislánykától akkor elég amatőr lehetsz...

Nincs a környezetedben olyan komolyabb lovas akitől ezt face to face megkérdezhetnéd??

Miért nem herélteted ki? Azért hogy elmondhasd csődöröd van ;)

Láttam már ilyet... meg olyat is hogy a kiscsaj tolószékbe került na puszi

2017. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%
Hiába vagy felháborodva, az utolsó válaszolónak igaza van...
2017. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem feltétlenül, sok mén és méncsikó sokkal könnyebben kezelhető, mint bizonyos kancák, ez nagyon egyedfüggő, egyáltalán nem biztos, hogy durva, nehezen kezelhető lesz. Én szomszédos karámba tenném a herélttel legalább egy hétre, aztán ha minden rendben, összeengedném őket és meglátjátok. A legjobb az lenne, ha társaságban lenne, ménesekben is együtt vannak a méncsikók 3-4 éves korukig, mégsem ölik meg egymást.

Ahol most a heréltemet tartom szintén van egy másfél éves méncsikó, sokkal bárgyúbb, gyengédebb, figyelmesebb mint a vele egyidős kancacsikók. A heréltem pedig egy mindenmindegy típus (ménként is az volt), tavasszal megpróbáljuk együtt karámozni őket, hogy a kissrác ne legyen egyedül. A csikónak, de főleg a méncsikónak az a legjobb, ha lovakkal emberkedik, játszik, nem a gazdáján.

2017. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem sehol sem mondtam, hogy nem bírok vele. Nem csinál semmi rosszat, kedves, érdeklődő, olykor egyenesen bamba, messze jobb jellemű, mint hasonló korú kancák voltak, akikkel találkoztam. A kérdés egyedül arra vonatkozott, hogy az abszolút gyerekkorát, amikor már ivarérett, de közel sem fenőtt vagy akár csak tenyészérett, szükségszerű-e egyedül töltenie, totál elzárva minden lótól, mert én úgy gondolom, hogy jobb, ha tud szocializálódni és játszani ilyenkor még - de érhető okokból a kancáktól el kell választani, mert grátisz kiscsikót nem szeretnék.

A kérdésben pedig leszögetem, hogy kérdeztem másoktól, igen, nevesebb emberektől, és egymásnak ellentmondó választ kaptam. Ettől még van X éve lovam, több, mint egy évtizede lovagolok, igen, csődört is, heréltet is. Nem, ennyire fiatal csődöröm még nem volt, és nem szeretném, ha teljesen egyedül kellene felnőnie.


És örülök, ha a heréltetés elkerülésének egyedüli oka kivagyiság lehet. Tényleg baromi szar környezetben élhetsz, ha más ok nem merült fel soha,elméleti szinten sem.

2017. jan. 28. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!