Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az a kérdésem hogy szerintetek...

Az a kérdésem hogy szerintetek mennyibe kerül a lóba chipet rakatni és útlevelet csináltatni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 29. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

nagyjából a következő, ami kell:

-vért levetetni állatorvossal ~5.000(de állatorvostól függ mennyiért csinálja)

-vérvizsgálat eredménye utánvéttel:kb 7.000

-Lótenyésztési felügyelő, ha egyedi kiszállással jön: 9.000 ha körjáratban el tudod csípni akkor 3.000

-Ha ismeretlen származású a ló chip+beazonosítás: 15.000

-lóútlevélhez fel kell küldened: vérvizsgálat eredménye, csikóbélyegzési, lótartási nyilatkozat, tulajdonosi nyilatkozat, lóútlevél igénylési lap. Lóútlevelet utánvéttel kapod, ismeretlen csikónál 8.000


HA nincs szerencséd durván számolva 44.000 lesz a bekerülési költség. Érdemes odafigyelni az időzítésre, mert a vérvétel eredménye 30 napnál nem lehet idősebb... kb. ennyi...

2017. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azta, ez a válasz kísértetiesen hasonlít az én válaszomra ennél a kérdésnél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__5375839-a-lout..

Lehet hogy rokon lelkek vagyunk...

2017. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert kimásoltam. Könnyebb volt ,mint leírni,mert így van kb most is. Bocsánat ,hogy nem linkeltem.
2017. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sebaj, csak olyan ismerős volt a stílusa, egyből szemet szúrt :) Legyen szép napod!
2017. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül ez a menet. Vannak fajták, amikben kötelező a DNS teszt, de ez a helyzet akkor is, ha a csikó már elmúlt egy éves, és/vagy nincs már az anyja alatt. Ebben az esetben pedig a DNS vizsgálat ára is a csikó tulajdonosát terheli.

Illetve amit tapasztaltam, hogy például a sportlovaknál nem feltétlenül a tenyésztési felügyelő az illetékes.

2017. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!