Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme a kutyának útlevele...

Mi értelme a kutyának útlevelet csináltatni?

Figyelt kérdés

Külföldre járunk nyaralni, visszük magunkal a kutyát és még egyszer sem kérték el sehol. Határon ügye átlehet menni,nem is kér senki semmit,mivel nincs is ott senki,meg se kell állni. Akkor mégis minek az útlevél?


Azt olvastam még,hogy ha külföldön lesz baja a kutyának akkor a kinti állatorvos csak útlevéllel fogja ellátni,de ezen kívül ki kérheti el egyáltalán??


Most ezt nem kötekedésből mondom,de tényleg nem értem. Ráadásul nem is volt valami olcsó megcsináltatni..


2013. aug. 2. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha pl Romániába jössz akkor itt van határ de itt se érdekel senkit. Legalábbis tőlünk még nem kérték de nem lehet tudni..
2013. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De mi van azzal,ahol nincs határ?Oda minek az útlevél?


Kérem valaki magyarázza már el,mert nagyon nem értem..

2013. aug. 2. 11:49
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
egyik itteni hölgynek szlovák rendszámú autoja van. a tesojáék szlovákiában tenyésztők tőlük van kutyája. a hölgyet valahányszor megállítják a rendőrők mindig kérik tőle a kutya útlevelét is.
2013. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha idehaza kimész az utcára a kutyával, akkor vagy az oltási könyv vagy az útlevél nálad kell legyen, mert ha igazoltatnak, valamit tudod kell mutatni. Külföldön az oltásit nem fogadják el igazoltatáskor csak az útlevelet.
2013. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az Uniós országok határain persze hogy nem kérik el...

Az állatorvosos üggyel meg nem vagyok tisztában.

2013. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És a tengerparton odamennek igazoltatni a rendőrök,hogy kérik a kutya útlevelét?


Én hallottam (de azt tényleg csak hallottam),hogy van valami 'sima' igazolás féleség ,hogy a kutyát lehet külföldre vinni, azt is az állatorvos adja. Ilyenről hallotattok már?

És köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 2. 12:12
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem, külföldre csak útlevéllel lehet vinni. Az állatorvos meg beleírja az útlevélbe, hogy a kutya egészséges, külföldre szállítható. Nem érem mit nem lehet abban megérteni, hogy az a kutya igazolványa amit bármikor kérhetnek a hatóságok?
2013. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem,hogy ha már nekünk nem kell az útlevél, a kutyának meg megcsináltatom 5-6 ezer forintért és a kutya se kéri el tőlünk,akkor mi értelme van??
2013. aug. 2. 12:18
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha külföldre utazom, mindig van nálam útlevél (vagy személyi, ahova az elég). Lehet, hogy sehol nem kérik el, de mégis nálam van, mert kérHETik és ezzel igazolom magam.

Ugyanez a helyzet a kutya útlevelével is. Létezik olyan szituáció, ahol igazolnod kell, hogy ő a te kutyád, hogy egészséges, stb. Nem biztos, hogy belefutsz, de hát emberként se biztos, mégsem hagyjuk otthon a papírjainkat.

2013. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Oké, hogy útlevelet nem csináltatsz magatoknak, de gondolom, személyi azért van nálatok, nem? A kutyának viszont nincs ilyenje, mert itthon teljesen elég neki az oltási.
2013. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!