Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 4éves csődör lovam,...

Van egy 4éves csődör lovam, akivel mostanában nem lehet bírni, rá eddig nem jellemzően viselkedik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehát, a lovam 4 éves, aki eddig nagyon türelmes nyugodt bújós ló volt (ezért lett a neve Szelíd). Viszont mostanában ez a tavasz közeledtével megváltozott.Ezalatt azt értem,hogy: csipked ha neki úgy van kedve, kapkodja a fejét, hogy ne simogassam meg(mielőtt valaki azt írná,hogy bántsuk ez nem így van, ezért is írok), egyszer ágaskodott is amikor oda akartam menni hozzá a kertben. És amikor ki akarjuk hozni az istállóból meg van őrülve:türelmetlen, kapkodja a fejét. mit tegyünk ezek ellen?

2017. márc. 3. 15:38
 1/8 anonim válasza:
65%

Szerintem két ok lehet!

Egyik: mert jön a tavasz, általában a lovak ilyenek, nyugtalanok, buzgók!

A másik: Ha nincs kiheréltetve és van a közelében kanca, sunyít, akkor épp "be akarja cserkészni"...tudod mire gondolok XD


Ha az egyik igazából nem navyon lehet mit tenni vele, szerintem, persze más gondolom sokkal jobban ért ehhez! (Én is lovaglok, nyugi)

Ha a másik akkor ki kell heréltetni, és kész! :)


Remélem tudtam segíteni :D

2017. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod 🙂
2017. márc. 3. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztatni kell,foglalkozni vele,felállítani egy napirendi munkát ami alapján lefoglalod.
2017. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van vele foglalkozva , de a napirend az nem hülyeség 😉

Koszonom válaszod 🙂

2017. márc. 3. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tisztavérű, hivatalos fedmén lesz belőle, akkor ki a golyókkal. Most még ideális herélni, összeesni nem fog, a formája is megmarad. Viszont keményen kell vele jelenleg bánni, mert rádpróbál, erőt fitogtat, ls ilyenkor helyre kell tenni a rangsort. Ne félj rá kezet emelni, nem agyonverni kell, de ha a szép szó nem használ, akkor sajna ütni kell. Ő sem válogat az eszközökben, ha durvaságról van szó. De mindenképp a herélést szorgalmaznám, még így a tavasszal 2-3 hét alatt kiheveri és visszakapod a bújós lovacskádat.
2017. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kamaszodik a drága plusz jön a tavasz. Ilyenkor feszegeti a határait, ez természetes dolog. Persze még véletlenül se hagyd rá, húzd meg erősebben a határokat és légy vele következetes. Ha jól csinálod, akkor lesz egy tökéletes és udvarias csődöröd. Ha viszont soknak bizonyul a helyzet, akkor inkább heréltesd ki, mint hogy valami bajod essen.
2017. márc. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki kell heréltetni, neki is jobb hogy nem hajtják az ösztönei, és neked is, hogy könnyebb lesz vele foglalkozni.
2017. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek 🙂
2017. máj. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!