Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok ajánlani valami irodalm...

Tudtok ajánlani valami irodalmat lótartáshoz?

Figyelt kérdés
Amiben benne vannak nagyjából az alap dolgok a lovak kezeléséről, tartásáról.
2017. márc. 4. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem könyvből kéne megtanulni. Amúgy Lovasakadémia 16. Lótartók könyve. De a legjobb az lenne, ha kijárnál egy közeli lovardába és ott tanulnál mindent, milyen almot érdemes használni, ganézás, takarmányozás, milyen a jó széna, milyen a rossz, betegségeket miről ismered fel, mikor hogyan viselkedik a ló...stb. Mert ez a könyvben lehet, hogy szépen le van írva, de akkor a legjobb, ha a két szemeddel látod, kezeddel érzed és tapasztalatból tanulod.
2017. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnézem!

Járok amúgy lovardába is, csak szeretnék gyorsabban tanulni, amiben egy jó könyv nagy segítség.

2017. márc. 4. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jó tanuló igenis elolvassa a szakirodalmat is. Pláne, hogy egyes lovardák annyira igénytelenek, hogy csak na, de kellő háttértudás nélkül ez síse fog feltűnni...

Ajánlok én is.


[link]

2017. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tankönyvem,amiből lovász tanulóként az iskolában tanultunk.

Dr. Mentes Katalin - Lovak jólléte és egészségvédelme.(a lovász,patkolókovács,lovastúra vezető,lóápoló és gondozó szakképzések tankönyve)

Aztán volt még két könyvünk, Iby Zoltán-lóhasználat és versenyzési ismeretek 1

Lóhasználat és versenyzési ismeretek 2

(A lótenyésztő,belovagló,lovastúra vezető szakképzés tankönyve)

2017. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!