Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy félig melegvérű,...

IrciDorci kérdése:

Van egy félig melegvérű, félig hidegvérű kanca csikóm. Most 2,5 éves,150 cm bottal. Mekkorát nőhet még vajon? Illetve most kukoricát és répát kap. Ez elegendő vajon neki?

Figyelt kérdés

2017. márc. 17. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyiségek nélkül az isten se mondja meg, elég-e neki, még ha látatlanban már amúgy is nehéz bármit is mondani.

Ad libitum szénát kaphat, a lédús takarmány jó. Legyen előtte só, és időnként a vitaminpótlásról is gondoskodni kell.

Én a kukoricával vigyáznék, helyette árpát vagy valamilyen tápot adnék, de ez már mondjuk a te döntésed.


A végleges magassága túl sokat amúgy már nem fog változni, 170 már nem lesz, bár a külleme egyéb meghatározói még sokat fognak alakulni.

2017. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk 170-re én sem számítok, de egy 160-ban még reménykedem. Az ennyi idősen egy későn érő lónál reális lehet?
2017. márc. 18. 10:40
 3/6 anonim válasza:
Tehát sodrott lovad van :) nem hiszem hogy már nöni fog.
2017. márc. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fog sokat nőni, pár centit max. Alakulni fog a külleme még sokat, de a magassága nemigen.
2017. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Amúgy az a fura, hogy elvileg kap mindent, legelőn volt, apja fríz-percheron, anyja tisztavérű fríz. Van egy csődör csikó ugyan ott, ahol tartom, az 3 éves kora körül kezdett el nagyon megnyúlni, mert apjára ütött. Lehet, hogy az én kancám viszont anyjára, és így nem lesz nagy.
2017. márc. 27. 15:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor egy jó kis fröccsös lovad van. Biztos szép.
2017. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!