Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy furioso kancám. Angol...

Petya121112111 kérdése:

Van egy furioso kancám. Angol telivérrel szeretném fedeztetni és hol találom meg azokat, amik fedeznek hivatalosan furiosoba. Ha magyar sportlóval (hivatalos fed, de nem furiosoba) fedeztetem milyen származású ló születik belőle?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha minősítteted a kancád sportló fajtában, és belépteted az egyesületbe, akkor sportló, amúgy magyar félvér.

ATV-t nem tudom pontosan, hogy kell-e külön engedélyeztetni furiosoba viszont.

2017. febr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehát furiosofu a kancája. Én az ő tenyésztő egyesületüknél érdeklődnék, hogy fedez-e most olyan atv mén, amely furiban elfogadott, de itt egy lista, elvileg friss, pirossal vannak jelölve a telivér (1 d van a végén), illetve a telivér vonalú mének.


Alapvetően, ha a mén elfogadott, akkor furi lesz a csikó. A msl ugyanez, ha nincs engedélye furiban, akkor magyar félvér lesz a csikó (mert semmilyen fajtába nem tartozik), ha a mén elfogadott a furiban, akkor szintén furi lesz.

2017. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, a furioso is elvileg egy félvér (mezőhegyesi félvér). amelyik mén rendelkezik félvér fajtában való fedezésre, azzal fedeztetem akkor tisztavérű furioso lesz?
2017. febr. 24. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem! Lovaknál tenyésztési szempontból minden ló félvér, amelyik nem telivér, ne keverd a kettőt! Hiszen félvér pl az arab félvér is, vagy a shagya (bábolnai arab félvér), de akár a gidrán is. Stb. Más szempontból viszont félvér az, amelyik nem sorolható be egy fajtába sem.

Ha a kancád minősítve van MSLTben mellékméneskönyvbe, és fizeted a tagdíjat is, akkor sportló fajtában elfogadott méntől magyar sportlovad lesz. (Ha nincs tagdíj befizetve, akkor pedig - legalábbis azt hiszem - magyar sportfélvér).

Ha furiosoban minősített, és elfogadott ménnel fedezteted, akkor furioso lesz.

Egyéb esetekben magyar félvér.

2017. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!