Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő idősebb (40+) lovas...

Kezdő idősebb (40+) lovas vagyok,3 éve lovagolok. Jelenleg feles tartója vagyok egy lónak, de nem vagyok biztos benne, hogy ő a nekem vaLÓ. Hogyan tovább? A többit lent.

Figyelt kérdés

Egy 10 éves fjord heréltet lovagolok pár hónapja, aki iskolaló. Sajnos ha megijed, elrohan és elragad, emiatt estem már róla párszor, ami kicsit elvette a kedvem tőle. Egyébként szeretem lovagolni, kényelmes, jó mozgású. Van a lovardánkban egy nagy termetű, idős, jól képzett ló, aki úgymond "bombabiztos", már amennyire lehet. Próbaképpen felültem rá, jóval nehezebb volt kiülnöm a mozgását, de mivel díjló volt, nagyon finom segítségekre reagál, lassabbnak és biztonságosabbnak éreztem, mint a kis fjordot.

Nem tudom, hogy most mit csináljak, "nyergeljek át" az idősebb, megbízhatóbb lóra, vagy mindkettőjüket lovagoljam? Az esések miatt már félek felülni a fjordra, mert úgy érzem, hogy bármikor kirobbanhat alólam. Ha nem megy egy napig, előtte le kell mozgatni, hogy nyugodtabb legyen.

Ráadásul a két ló két külön edzőhöz tartozik, azt sem szeretném, ha sértődés lenne a dologból. A jelenlegi edzőmet nagyon szeretem, jól tudunk együtt dolgozni. Szerinte a fjord megfelel az én tudásszintemnek. De most úgy érzem, hogy kicsit vissza kéne lépnem. Mit gondoltok tapasztalt lovasok?



2017. márc. 19. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat a közbekérdezért, de nagyon érdekelne, hogy így felnőtt fejjel hol tudtál elkezdeni lovagolni. Tapasztalatom szerint a kamasznál idősebbet már nem nagyon szokták szeretni, anno én is rengeteg elutasítást kaptam.


Egyébként én a helyedben megbeszélném az edzőkkel, hogy mindkettőt lehet-e lovagolni. A díjló biztonságot adna, segítene visszaszerezni a magabiztosságod lóháton, a fjord pedig - ha az oktatód szerint megfelel a tudásszintednek - megadná a kellő kihívást, hogy ne kényelmesedj el.

2017. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, neked előre kéne lépned, az jön le a szövegből, hoyg nem mersz kilépni a konfortzónádból, éppen ezért nincs is tudásod kiülni egy nehezebb lovat. Szóval semmiképpen nem szabad nyugodt lóra váltani, tanuld meg ezt megfogni és kezelni, aztán mehet egy ennél is nehezebb.
2017. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, szuper jól jött most ez a megerősítés! Igen, valóban egy gyáva kukac vagyok. :) Az edzőm is kifejezetten erre sarkall, hogy kicsit erőltessem, és tény és való, hogy rengeteget fejlődtem nála az elmúlt egy év alatt. A nyugodt lóval azért próbálkoztam, mert ő meg nagyon magas, és nagy mozgású, amitől szintén féltem régebben, de most ez úgy néz ki, hogy elmúlt, hál' istennek.


A Csömöri Sportlovardában lovagolok, és nagyon meg vagyok velük elégedve, a körülményekkel, és az oktatással is.

2017. márc. 19. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a dolgok nyitja, hogy minél több lovon kell lovagolni, amíg kezdő az ember. Én is félős kukac voltam, de mivel saját lovam nem volt, meg kellett azzal elégednem, hogy a sportlovardában, ahova járok, hihetetlenül jó, de mindenféle lovakat kaptam. Volt amelyik eszeveszett lusta volt, volt amelyik ágaskodott ha véletlenül jobban hozzányúltál, volt amelyik túlpörögte magát, stb. És így lettem annyira biztos magamban, hogy ma már bármilyen lóra felülök. Nem azt mondom, hogy jól tudok lovagolni, de fejlődöm, most már a saját kis önfejű, de hihetetlenül tehetséges kancámmal. Persze nem arra gondolok, hogy az ember teljesen kezdőként üljön mindenféle lóra, de utána nem árt. És ne tántorítson el az hogy mennyi idős vagy. Tökmindegy. Én 13 évesen is ugyanúgy fostam. Legyen egy jó edződ, akiben megbízol, és szedd össze a bátorságod és tedd amit mond. ;) Szerintem a nyugodt lótól is nagyonsok mindent tudsz tanulni. Nekem is volt egy "tanítóló" az életemben, akinél csak magamra és az ugrásokra kellett figyelnem, nem arra, hogy mit hülyéskedik a ló. Viszont a helyzetek kezelése érdekében egy kicsit problémás lovakra is szükség van.
2017. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak is! Ma rávettem magam, kicsit erőltettem, és nagyon jó edzésem volt a kis fjorddal. Utána az edzőmmel is beszélgettünk, abban maradtunk, hogy több lovat is fogok most egy ideig lovagolni, pont a fentiek miatt, úgyhogy most nagyon megnyugodtam. Hiába, egy jó oktató aranyat ér! A ti visszajelzéseiteknek is nagyon örülök, aszittem, csak én vagyok ilyen parázós. :)
2017. márc. 21. 21:18
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ha ezeket elmondod az edződnek, szívesen megfutószárazza a fjord lovat lovaglás előtt. Mind a kettőn érdemes lenne lovagolni szerintem. A fjord lóhoz mindenképp viseljen gerincvédőt ha eddig nem használt!
2017. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, hogy haladsz, mi a helyzet? :)
2017. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!