Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás vegán?

A lovaglás vegán?

Figyelt kérdés

2017. márc. 22. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
A vegán egy étkezési szokás-diéta , a lovaglás pedig egy sporttevékenység, semmi közük egymáshoz, átfogalmaznád a kérdést ?
2017. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy érted, nem tekinthető-e az állat kihasználásának. Jó kérdés, szívesen meghallgatnám egy vegán véleményét. Én ha vegán lennék nem lovagolnék, viszont ha már van lovam akkor szépen bánnék vele, gondoznám, foglalkoznék vele stb
2017. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Én azt hittem hogy a vegánok csak az állat ölést ellenzik. Az állatok "kihasználását" is ellenzik? Erről nem hallottam még, engem is érdekel.
2017. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

Ezt sosem értettem. A vegánoknak kutyája sincs? A szúnyogot se csapják le? A kullancs se baj, ha bennük van?

Én lovagolni, szeretgetni, dögönyözni járok a lovamhoz, nem megenni.

Bocs, de én se értem.

2017. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
#4 nyugi némelyik tart kutyát/macskát és olvastam már olyat hogy annyira hús ellenesek voltak hogy szerencsétlen RAGADOZÓ állatokat növény tartalmú ételekkel tömték...
2017. márc. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Jó, de ha lehet kutyája vagy macskája, akkor lova is. Nem látom a különbséget.

És mit csinál, ha a macskája megfog egy egeret? :-D A ló legalább növényevő, nem úgy, mint a másik kettő.

2017. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 piriiiii ***** válasza:
95%

Nem tartozik a vegán életmód elítélt dolgai közé, viszont a vegánság már jóval több, mint "nem enni húst". Az a vegetáriánizmus. A vegánok azt is figyelembe veszik, hogy egy állattól annak tejének elvétele igenis kihasználás, ami ellen az állat nem tud semmit tenni. Minden, ami az állat "tulajdona, joga", legyen ez tej, tojás, méz, energia (munkaállatok - lásd: haszonállat -, sőt, van, aki az állatkertet is elítéli), ide tartozik.

Én ezt túlzásnak tartom. Nem vagyok vegán, sem vega (utóbbi voltam), de meg tudom érteni egyik, másik álláspontot is (valahol a húsevést is), ellenben próbálnék inkább egy egészséges, köztes állapotot létrehozni. Hogy megszünk egy állatot, annak húsát, az valóban az embert kicsinyíti. Hogy rosszul bánunk vele, összezárva tartjuk őket apró helyen, rossz környezetben, az is. Ha jól van tartva az állat, megadjuk neki, amit csak tudunk (és idetartozik a SZERETET, törődés is), akkor, amíg az állat jóléte nem csökken, vehetünk tőle dolgokat ---> energiát például.

A lónak az, hogy ülnek rajta, egyáltalán nem rossz. Teherbíró állat. Én inkább akkor mondanám "nem-vegánnak" a lovaglást, ha egy ló 20 évig él egy rossz gazdánál, aki rossz minőségű dolgokkal táplálja, soha egy jó szóval sem illeti, sőt, veri, ellenben az állat utolsó cseppnyi erejéig kihasználja, majd amikor szegény pára már nem képes semmit adni, eladja húsnak.

Egy ló, ha jól van tartva, szeretetben, törődésben, szereti a gazdáját és örömét leli a közös túrákban, a lovaglásban, versenyekben.

2017. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem vegán, ugyanis az állat kifejezett írásos beleegyezése nélkül történik. Márpedig az állatok jogai az elsődlegesek.

Így tilos húst, tejterméket, tojást fogyasztani, olyasmit, amit állatokon teszteltek (semmi gyógyszer, oltás, vagy tesztelt krém, állati eredetűt is tartalmazó sampon, stb), nincs bőr nyereg, cipő, kabát, de a szőr, vagy egyéb szaru, faggyú, zsír, stb használata is tabu.

Ha találsz egy döglőfélben lévő állatot az utcán, ne vidd haza. Joga van az utcán megdögleni, neked viszont nincs jogod birtokolni őt (bár állítólag örökbefogadni vegán, de igazából meg mégse az, erről komoly nézeteltérések vannak). De ha már állatot tartasz, azt vegán módon kell eetned, akkor is, ha az állat amúgy ragadozó.

Összességében az állattartás miatt a vegán pokolban fogsz megrohadni. A lovaglás, a méz fogyasztás, a méhészkedés, stb pedig ezen pokol legmélyebb bugyrai örökös kínkeservét vonják maguk után.

2017. márc. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Étrendi vegán, (de mi vegánok őket szeretjük növényi étrendet követőknek hívni ezeket az embereket)

Nem eszik semmilyen állati eredetű dolgot, de pl jár cirkuszba, állatokon tesztelt kozmetikumokat, szőrmét, bőr dolgokat vesz.


Etikai vegán az, aki növényi étrendet követ, és ellenzi az állatok kihasználását, épp úgy, mint az emberekét. Érdemes megnézni, hogy egy termék nem attól kapja meg a "vegan" logót, hogy nincs benne semmi állati eredetű, hanem fair trade-nek kell lennie, nem károsíthatja a környezetét (jelentősen) az adott termék stb.

Egy etikai vegán nem vesz állatot, hanem örökbefogad. Az állatok nem tulajdon tárgyak, hogy csak úgy adni-venni lehessen őket. A menhelyeken borzasztóan sok kutya van, rajtuk segíteni kell. Ha örökbefogadsz, "megmenthetsz" egy életet, és a tenyésztőket, szaporítókat sem támogatod. A lovaglás érdekes téma. Egy etikai vegán nem vesz állatot, de ha valakinek alapból van egy lova, azon saját belátása szerint lovagolhat. A legtöbb lovas akit ismerek nagyon jól bánik a lovával, pálcát az állat életében nem látott, komolyan. A legtöbb, már betanított, idomított ló igényli a törődést, szeret feladatokat végrehajtani (pont mint a kutyák).

Ha az állat és ember kapcsolata +,+, tehát mindkét félnek kedvező, akkor szerintem minden oké.

2017. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát ez nekem is új.. Viszont kicsit fordított a logikám: ha a ló belém harap, akkor nem verhetem nyakon, mert az tőlem nem lenne vegán. Viszont nekem ugyanúgy megvan elvileg a jogom ahhoz, hogy ép maradjak, nem? Nem egy békés együttélésről szól a dolog? Egyébként hallottak már tehenet bőgni, ha tele van tejjel a tőgye? Elég horror... Akkor sztem már jobb megfejni, ha meg már ott van a tej, hülye lennék kidobni. Mondjuk, az tény, hogy nem mennék el egy csirketelepre :S
2017. márc. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!