Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi célra, első lónak...

Hobbi célra, első lónak szerintetek melyik az alkalmasabb? - Kisbéri félvér vagy Shagya arab?

Figyelt kérdés

2017. márc. 25. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármelyik ha az adott egyed alkalmas a tudásodhoz . Ha a pénztárcát nézzük jobban jársz a kisbérivel.
2017. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vagy esetleg még az ügető,amikről sok jót hallok, csak ha úgy mindent összevetve nézünk úgy ti melyiket ajánljátok?
2017. márc. 25. 18:46
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Az ügető jellemzően könnyen kezelhető, nyugodt de szívós fajta, viszont vágtázni külön meg kell tanítani. Jellemzően érzékeny lovak. Kocsiban is jól mennek, és többnyire be is vannak kocsizva (de belovagolva nem feltétlen).

Az arab ehhez képest messze temperamentumosabb, pörgősebb ló, kiegyensúlyozottabb jármódokkal. Ugrásra ez sem ajánlott azért, de terepre, távra hobbi szinten mindenképp jó.

A kisbéri a leginkább univerzális fajta a felsoroltak közül, és küllemében a legközelebb eső ahhoz, amit ma modern sportlóként elképzelünk. Itt már több egyed akad azért, amelyik ugróban is elközlekedik veled.

2017. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Arabok nem javasoltak első lónak, ha még nem volt velük dolgod, mert kissé érzékeny a lelkiviláguk.
2017. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
lovász tanuló vagyok a ló az életem. nem tervezek semmilyen sportot velük, csak szabadidomítás, és hobbi lovaglás.
2017. márc. 25. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Én ügető párti vagyok, de elfogult vagyok, úgyhogy ne feltétlen hallgass rám. Mindenesetre én évek óta boldog vagyok vele, nem bántam meg.
2017. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Na ,te neked is lesz sok pofáraesés úgy hiszem. (Hacsak nem külföldre tervezel)
2017. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De igen külföldre keresek de itt magyarországon is vannak lehetőségek , de ez már az én dolgom
2017. márc. 27. 13:08
 9/10 A kérdező kommentje:
És nem úgy választottam szakmát, hogy egyből azt nézzem ki mennyit keres. Aki egy szakmát szívvel lélekkel csinál, akkor igenis meg lehet élni. És én egy olyan szakmát választottam amiben boldog vagyok ami az életem és ha százszor születnék újra százszor lennék lovász. És egyébként is még bármilyen szakmát kitanulhatok .
2017. márc. 27. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:
kisbérit nagyon nagyon ajánlom!
2017. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!