Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok? A...

Milyen zablát ajánlotok? A részletek a leírásban!

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2x tört csikózablát használok a lovamhoz. Régen 1x tört csikózablával lovagolták. Lehet hogy én is 1x törtet fogok használni. Az oka: a lovam kivonja magát a segítségadásaim alól, azaz "ráharap a zablára". Ezt régen az 1x törttel soha nem csinálta, nem volt vele semmi baj.

Most sem mindig csinálja ezt,de van amikor pl. lépésben egyszer csak elindul arra amerre akar,és ráharap a zablára.

A kérdés: Milyen zablát tudtok ajánlani? És mi a véleményetek az 1x tört réz görgős D zabláról?



#lovaglás #ló #Zablák
2017. márc. 30. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem hinném, hogy a kérdés megoldása a zablában van, sokkal inkább a lovaglás hiányosságait mutatja, ha a ló ilyet csinál. Szóval több idomító edzés, ami a ló lazaságát és átengedősségét célozza. A kicsivel hosszabb szármérték is segíthet, ne kapaszkodj a szárba.

Ettől még én megnézettetném a fogait, ugyanis a dolog mögött állhat az is, hogy egyszerűen csak fáj a foga, és meg kéne reszelni.

2017. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A görgős,játszós zablák jók az ilyen lónak. De ehhez minőségi lovaglás is kell ,hogy társuljon a változáshoz.
2017. márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy amíg ott tartotok, hogy a ló egyszercsak elindul lépésben arra, amerre akar, a megoldást nem a zablában kell keresni, illetve amíg a lovas itt tart, nem képes felismerni azt, hogy a lova számára melyik zabla lenne ideális.

Ha jobbnak érzed az egyszer törtet, ám legyen, de a problémának a zablához a világon semmi köze nincs.

2017. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!