Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 100. 000ft alatt milyen...

100. 000ft alatt milyen laptopot ajánlotok? (részletek lent)

Figyelt kérdés

[link]

A fenti linken található laptopot néztem ki, kérdésem az lenne, hogy hasonló árban van-e jobb választás ennél?


Igényeim:


Mindenképpen windows rendszerűre lenne szükségem. Elsődlegesen munkára használnám (autoCAD2012civil3D), viszont szeretném a lehető legjobb megoldást választani. Továbbá a legmegbízhatóbb márkát szeretném, ami pár évig bírja a strapát.



2016. jan. 2. 17:07
 1/5 hypno ***** válasza:
Ha munkára keresel valamit, akkor inkább egy minimum második generációs i3-i5 processzoros üzleti kategóriás használt darabban gondolkodj és integrált grafikában. (Szerintem)
2016. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

100.000 Ft alatt ilyen N sorozatú intelek vannak, ezek netezésre és youtube videokhoz jók.


Ha AutoCad is kell hogy fusson akkor 14 nanométeres i3 (Broadwell vagy Skylake) amire szükséged van.


A Dell Vostro sorozat már elég strapabíró, én olyat vennék. Sajnos az inkább 160 eFt.

2016. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mostani kb 5éves (HP) laptopomban AMD Sempron M120 2.1Ghz van. Egy magos 2.1Ghz, emelett 3GB RAM.

Ezen a laptopon is fut a CAD, nagyobb rajzok/több objektumok esetén már meg-meg akad. Valamint idegesítően lassan tölt, ment, vált nézetek között. De nem teljesen reménytelen, csak eléggé idegesítő.


Ezért gondoltam, hogy ha már ennél jobb, akkor baj nem lehet. Nem nagyon értem a különbségeket, én nem látom át, hogy a procik különböző paraméterei mit befolyásolnak.


Ezekkel a processzorokkal (N-es intel) még rosszabb lesz a helyzet, mint a jelenlegi esetben, vagy nem lesz szignifikáns javulás?


Válaszokat nagyon köszönöm!

2016. jan. 2. 23:41
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

asus x552we. Ez egy csúcskategóriás laptop. Én a veszprémi euronicsba vettem 110000 forintért de most 108000 foriNT.

Processzor típus: AMD® Quad-Core™ E2-6110 1,50GHz / 2MB + Radeon R2 GPU

Memória mérete / típusa: 4GB / 1600MHz (beépítve)

Memória bővíthetőség: 1 slot / max. 8GB

Háttértároló: 750GB-5400 HDD

VGA típusa: AMD® Radeon™ R5 M230

VGA memória: 1GB GDDR3

VGA csatlakozó: HDMI

Kijelző típusa / fajta: 15,6" HD LED / fényes

Kijelző felbontása: 1366x768

Operációs rendszer: FreeDOS

E2-6110,4GB,750GB,RadeonR5 M230/1GB

Szín: Fekete

Platform: AMD®

Optikai meghajtó: DVD-RW supermulti

USB 3.0: 1x

LAN / WiFi: 10/100 LAN / 802.11bgn

Bluetooth: Nincs

Webkamera: 0,3Mpixel

Hangszóró: ASUS Sonicmaster - 2.0

Kártyaolvasó: SD

Akkumulátor: 4 cella

Súly: 2,4 Kg

Méret: 380 x 251 x 34 mm

2016. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az N3540 kb. kétszer-háromszor annyi számítást tud elvégezni adott idő alatt mint a jelenlegi Sempron, az előző hozzászólásban linkelt AMD E2 négyszer, míg az általam javasolt (pl. Intel i3 5010U) hatszor annyit.


Nem tudom , hogy az AutoCad egy vagy több szálat is dolgoztat-e (ha igen, itt lenne igazán előnye a fizikailag négymagosoknak a két vagy egy maggal szerelt procikkal szemben) de a jelenlegi Sempronnál bármi gyorsabban megy majd.


A programodnak pedig itt vannak a hardver követelményei, amik nem túl magasak:

[link]


Ha most magamnak venném, valószínűleg az AMD E2 modellt választanám a kedvező ára miatt.

2016. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!