Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan éjem el, hogy a lovam...

Hogyan éjem el, hogy a lovam ne lógassa a lábát az ugrások felett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lovam nagyon jó ugróképességgel rendelkezik, a csillagokat is megugorja, de sajnos néha lógatja a lábát, nem figyel annyira, hogy ne verje le a rudat.

Tudtok tornásztatási vagy más technikákat ajánli ehhez?

Előre is nagyon köszönöm!



2017. ápr. 2. 13:36
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt nem írtam le, az első lábát lógatja.

És tudom, hogy azon lehet javítani, a hátsón nem lehet.

2017. ápr. 2. 14:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Verőhiba után sem figyel magára?

Egyébként ezen is nehéz javítani, mert az ugrótechnikára vonatkozik.

2017. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán.

Nekem mondta több edző, hogy tornásztatással lehet ezen javítani, de hátha itt van valakinek ezzel tapasztalata.

2017. ápr. 2. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Néha lógatja, vagy mindig? Volt olyan lovam, ami nem előre zárt fel az elejével, hanem csak behajlította, de a lábtöve mindig lefele állt. Semmivel nem sikerült javítani, pedig jó edző mellett dolgoztam vele. Nagyot ugrott, de féltem, hogy egyszer egy rönkön felbukok vele így eladtam hobbistának. Azt javaslom edzővel dolgozz rajta. Ne edzőket kérdezz, hanem egy edzővel dolgozz! Akár csak egy pár edzőtábor erejére. Apró dolog, de próbáld ki fix akadályon, ha ott szépen felzár, akkor ezzel próbáld javítani, hogy beépíted a munkába.
2017. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából van amikor nagyon jól felzár, a lábát a szügyéig húzza, viszont van, hogy lógatja, gyakrabban a meredekeknél.

Edzővel dolgozom minden nap, csak gondoltam megkérdezlek titeket, hátha van valami tippetek.

A múltkor közeli távolságra raktunk neki a tornásztatóban, az talán jót tett, de nem igazán tudom..

2017. ápr. 5. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazából én is csak ennyit tudok, hogy közeli távolság, meg az említett fix akadályok. A bárolást soha nem próbáltam én, csak az ismerőseim :P. Ezekkel az a baj, hogy egyszer-egyszer beleépíted egy edzésbe, de ha kb. egy év alatt nem javul, akkor már nem is fog. A ló egyszerűen ilyen. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, attól még lehet, hogy a te lovadnak simán több idő kell.
2017. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, tavaly lovagoltuk be igazából, úgyhogy még fejlődhet.

Lehet, hogy csak szimplán rossz napja volt.

Bárolni mi sem nagyon szoktunk, maximum nagyon ritkán, mert , ha egyszer nagyon megüttetjük a lovat, akkor félő, hogy meg fog állni.

2017. ápr. 6. 22:46
 8/10 zita_0 válasza:
Szerintem ne ugrass vele... Ha lógatja a lábát azt nem véletlen csinálja, vagy te figyelj a lóra és adj neki hangot plusz a sarkaddal is rúgj oda ugrás elött hogy figyeljen. Ha ez se megy akkor hagyjad, nem ugrásra találták ki a lovadat, nem szeretne ugrani. kész.
2017. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen utálja az ugrást attól hogy rossz a technikája. Gondolj a For Pleasure-re vagy a Superville-re, ezek sem jó stílusban ugró lovak, de nem mondanám hogy nem szeretnek ugrani. Ha a ló nem szereti úgyis odaáll vagy elkezd mellé menni az ugrásoknak, na akkor kell elgondolkodni kell-e erőltetni.
2017. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az igazán nagy klasszis lovak közül rengeteg nem kifejezetten jó stílusban ugrik, de azért megkönnyíti a helyzetet, ha mégis. :D

De az ugrás szeretete tényleg nem függ tőle, külön szokás nézni az ugrókedvet, -képességet és -hajlandóságot, valamint -stílust.

2017. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!