Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lenne lovardát váltano...

Érdemes lenne lovardát váltanom? Többi lent.

Figyelt kérdés

13 éves lószerelmes lány vagyok, 2 éve lovagolok rendszeresen, előtte ugyanennyit jártam. Hiába, drága ez a sport.

Eközben nem váltottam lovardát, viszont az utóbbi 8-9 hónapban minden megváltozott. Az edzések unalmasak, ha a legjobb barátnőmmel(akivel amúgy együtt szoktunk lovagolni) fel akarunk ülni szőrén leléptetésnek, lecsesz az edző, pedig csak megkérdeztünk. (Persze edzői beleegyezés nélkül semmit nem csinálunk,nem a miénk a ló)

Biztonsággal elvagyok 3 jármódban már fél éve, de kb már fél éve semmi újat nem tanulunk. Az edzések is csak elvétve vannak rendesen megtartva, az edző sem nagyon figyel ránk. Sokszor csak félszemmel.

Mellesleg ez a lovarda megszállott versenyző. Semmi szórakozás, csak a verseny, csakis díjlovaglásban. Nincs terep vagy random lovas szórakozás, főleg nekünk, "kicsiknek". Mert ovisként kezelnek. Vannak páran (15-18 évesek) akiknek mindent megengednek.

Mellesleg ugye nincs ugrás ha valakinek megengedik, akkor is csak versenyszezonban ugrathat, és csak ha versenyre készül.

Viszont..van itt egy ló, akit imádok. 2 lovat szoktam lovagolni, aki a kedvencem, már 4 éve lovagolom.

Szerintetek érdemes lenne elmennem ebből a lovardából? Egyik pillanatban elvágyom valahova máshova, aztán pedig meglátom őt. Azt a lovat, aki megtanított kb mindenre, aki egyedül mindig ott volt nekem. Akkor is, amikor lovastáborban sírva szálltam le a másik lóról. Én hibám volt,és szégyen meg minden, de ez van. Borzalmas volt.

Szerintetek érdemes lenne elmennem valami másik lovardában? Vagy ott, ahol ti lovagoltok/tartotok lovat,is hasonló a helyzet? (Amúgy az elmúlt 8-9 hónapban nagyon sokan elmentek máshova)



2017. ápr. 9. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindegy, melyik szakág, mindig van még mit tanulni - legfeljebb az edzőnek nincs már mit tanítani.

Ez nem jelenti azt, hogy készen lennétek az ugrásra, látatlanban nehéz megítélni. Annak is oka van, hogy szőrén nem enged felülni, legalábbis én így látom.


Összességében én elmennék.

2017. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Járjál a vidámparkba ha szőrén szórakozni akarsz,ha komolyan lovagolni akkor meg úgy állj hozzá. Én sem meg dném h szétcsesszétek a lovak hátát..
2017. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2: említettem, nem azzal van a bajom. Hanem hogy semmi nincs az edzésekben. Semmi feladatot nem tanít nekünk a lovardai alakzatok után. Elismeri, hogy jól megy, a többieknek minden meg van engedve, és 1 edzővel heten lovagolunk. Nemhogy osztályban, hanem külön feladatok. Nem figyelnek ránk. Másokra igen, azaz csakis a versenyzős csapatra. Jeleztem,hogy szeretnék indulni. Azt mondta, ok. Persze azóta le se szarja, bárhányszor emlékeztetem. Nem tudok fejlődni, mert nem figyelnek, nincsenek rendes edzések tartva.

Mellesleg SENKI nem csinálhat semmit. Csak díjlovagolhat.

2017. ápr. 9. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Az idomító munka a lovaglás alfája és omegája. Nem, hogy ugratás, de lovaglás sincs nélküle.

De a nyomfigurák halmozása egymás után nem díjlovaglás. Még csak lovaglás se, hanem utazás. Ezért kéne otthagyni, és nem azért, mert semmit se lehet. Máshol se lehet, amíg nem a te lovad. Fegyelem, rend, következetesség, alázat. Ezek mind szükségesek a ló körül.

2017. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne kösd magad ennyire lovakhoz, ha nem a sajátod. Lovardából bármikor elkerülhet, eladhatják a hőn szeretett lovacskádat.

Az, hogy nem haladsz sehova, te is érzed, hogy nem jó. A helyedben váltanék egy másik lovardába. Vagy ez edző tartson normális edzést, odafigyeléssel és tanítson új dolgokra. Ugyanis az edzőnek nem csak az a feladata, hogy megtanítson három jármódban közlekedni, meg versenyre felkészülni, hanem, ha az alapok megvannak, akkor a ló idomítása lenne a cél, megtanulni hogyan tudsz hozzátenni a ló tudásához vagy szinten tartani. Tanítsa meg a hosszhajlításokat, oldaljárásokat, hogyan kell támaszkodást elérni, egyenesre állítani. Már ez is változatos munkának számít a 5. kis kör meg a 8. átlóváltás után.

Vagy ha ugrani szeretnél, akkor olyan helyre menj, ahol erre van lehetőség. Ha nem érzed azt, hogy a pénzedért nem azt kapod amit szeretnél, akkor válts helyet. Próbálj ki más lovardákat, aztán ha látod hol mik a lehetőségek könnyebb döntened.

2017. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri lovardát váltanod!

1.Az edzőnek az a dolga hogy tanítson.

2.Ha ugyananyi pénzt fizetsz mint mások , neked is ugyanannyi jogod van többet tanulni és versenyezni is.

3.Ha mások is elmentek onnan akkor 100% hogy nem veled van a baj!

4.Még ha meg is szerettél onnan egy lovat , akkor is érdemes váltanod hiszen így több lovat ismerhetsz meg , kitudja talán ott is lessz egy ló aki a kedvenced lessz!

2017. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem amit írsz. Én annak a híve vagyok, hogy ne folyamatosan csak az a monoton körbe-körbe mászkálás. Persze fontos a gyakorlás, a tanulás és belátom, hogy a lovas tudást folyton lehet és kell is bővíteni, de nem értem, hogy ha a lovas tudása már megengedi, miért ne lehetne szórakozni is néha, és pár edzés erejéig ejteni ezt a feszes, teljesítményorientált légkört?!

Szerintem Te járnál a legjobban, ha váltanál lovardát. Én is azt tanácsolom egyébként, hogy ne kösd magad ennyire egy lovardai lóhoz. Megeshet, hogy ha ott maradsz, akkor is eladják előbb-utóbb. Gondolj úgy a dologra, hogy új lovardában is lesz majd új "szerelmed", kedvenced. Viszont, ha nagyon imádod azt a lovat és nem bírod elhagyni, akkor maradj, de senkinek nem jó, ha nem érzed magad jól lovaglás közben, rossz a kapcsolatod az edzővel, feszült vagy és nem tudsz nyíltani beszélni az edzővel, mert félsz, hogy csak lecseszést kapsz. Az ilyen helyek gyakrab el tudják venni az ember kedvét a lovaglástól.

Én imádom a lovardámat, az edzések színvonalasak, magas szinten folyik az oktatás, versenyekre készítenek, de még így is van, hogy néha csak szórakozgatunk az edzéseken, nekem oktatóm szokta megkérdezni, hogy nem szeretnék-e szőrén felülni. Edzéseken sokat nevetünk, viccelődünk, hülyéskedünk, persze csak biztonságos keretek között. "Szórakozásból" néha felborongatjuk a lovakkal a bójákat. Az ilyen kis mókáktól nem leszünk rosszabb lovasok, viszont jelentősen jobb a kapcsolatunk edzővel és (ha ez egyáltalán lehetséges) sokkal közelebb hozta hozzám a lovaglást. Tehát, ha ott nem érzed jól magad akkor megéri váltani.

2017. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 verakot válasza:

szia

szerintem válts lovardát ,hol van ez a lovarda nehogy veletlen belefussak , most költöztunk győrbe én itt keresek normális helyet

2017. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!