Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasnak ajánlott saját ló?

Kezdő lovasnak ajánlott saját ló?

Figyelt kérdés

Nem vagyok teljesen kezdő azért, mert egy ideje már járok lovagolni lovardába, viszont nem annyira szeretek ezeken a szervezett edzéseken részt venni, amikor csak azt lehet csinálni, amit az oktató mond.


Vágtázni pl ma az esetek felében szabad, és akkor is max 2 kör a pályán.. Emiatt nem is tudtam még igazából megtanulni vágtázni.


És terepre is csak nagyon nagyon ritkán megyünk, pedig jó tereplehetőségek vannak a környéken.



Mit gondoltok, így jó lenne nekem egy saját ló? Biztos, hogy sokkal jobban élvezném a pályás lovaglásokat is, ha azt csinálhatnám, amit én akarok, és így járhatnék terepre is bármikor. Meg nem csak 1 órát lovagolhatnék egy alkalommal, hanem többet is.


De mennyire lenne gond, hogy még finoman szólva sem vagyok profi lovas?



(Amúgy 22 éves vagyok, szóval nem vagyok már gyerek)


2017. ápr. 14. 18:24
 1/6 Linó03 ***** válasza:

Nem ajánlott, vagy csak segítséggel. Amit le írtál, az tényleg nem jó, de ez a hely/oktató hibája. Ha saját lovad lenne, persze azt csinálnál vele, amit akarsz, de akkor is mindenképp ajánlatos lenne oktatóval lovagolnod, és akkor ugyanitt vagyunk. Én inkább másik oktatót keresnék a helyedben.

Én már elég régóta lovagolok, legalább 5-10 helyen megfordultam, találkoztam hasonló problémával (sokáige nem tudtam nyergelni, mert előttem is lovagoltak, utánam is, én csak felültem, meg leszálltam), onnan eljöttem. Végül találtam egy humánus lovardát és egy alapos edzőt, aki nem csak a lovaglást tanítja, de a lovasélet egyéb területeibe is bevezetett.

2017. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen. Minden felülés alkalmával tanítasz valamit a lónak, képzed - de ha nem értesz hozzá, mit mikor, miért, hogyan, akkor hamar az a vége, hogy elrontod, ő pedig pár hét alatt a fejedre nő, és nem bírsz majd vele. Szóval mehetsz fizetni valakinek, hogy korrigálja, vagy csak életveszélyes lovaglásokba vághatsz bele vele... Szóval a vége ugyanaz: lényegében csak erős oktatói kontrollal tudnál lovagolni.


Tehát igen - a megoldás inkább a másik edző/lovarda keresése, és nem a saját ló.

2017. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a lovardai iskolalovakat is csupa kezdő lovagolja. Az nem gond?
2017. ápr. 14. 22:55
 4/6 Linó03 ***** válasza:
Azok a lovak már profik, lehet, hogy tompábbak, de nem igazán lehet őket elrontani, mert erős a jó berögződés, meg általában rendszeresen lovagolja őket az edző, vagy más jó lovas, hogy ne "romolhassanak el".
2017. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz őket külső kontrollal lovagolja sok kezdő. Saját lóval magadra vagy hagyva, és senki se szól, ha helyességet csinálsz. És senki se fog felülni se helyetted, hogy rendet tegyen a fejében, ha elkanászodik.
2017. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem nem lehetetlen.Megértelek és én is hasonlóan voltam. régebben mindent megtanultam majd sok évnyi kihagyás után lett egy lovam. Egyszer hívtam csak edzőt és már fél éve az enyém. Nincsen lovardában hanem tanyán van ridegben. És sokkal jobban szeretem mint a kötött edzéseket. Ha még nem bízol magadban vagy még nem megy eléggé a vágta akkor először vedd meg a lovat. Szokjatok össze és lovagold de ne vágtázz. Ha már ez is jól megy egy pár alkalomra megkérsz egy egyzőt hogy tanítson meg biztosan vágtázni. Utánna pedig azt csinálhatsz a lóval amit akarsz.
2017. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!