Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért látok minden lovon...

Miért látok minden lovon kisorrzót?

Figyelt kérdés
Mostanában minden lovon kisorrzót látok. Ha benézek egy webshopba, az összes kantáron kisorrzó, és szinte minden magánlovasnál és sok iskolalovon is. Miért van az, hogy régen nem használták? Vagy legalábbis jóval kevésbé? Csak összeszorítja a ló száját, hogy ne tudjon tátogni.. Ennyien lennének igénytelenek a saját sporttársukkal szemben?

2017. ápr. 22. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

Te is ilyen álszent,kamu"állatvédő" vagy?


Egyébként valóban csak tünetkezelésre jó,nem probléma megoldó. Viszont egy szétrángatott szájú lovat nehéz lehozni a tátogásról,és mindig jobb látvány versenyen egy kombinált kantár mint egy tátogó ló.

2017. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%

Plusz mivel a kantáron van alapból, sokan egyszerűen csak lusták levenni, jó az ott, biztos kell oda alapon.

Mondjuk én még az orrszíjat is levettem.

2017. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés...
2017. ápr. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Vedd le a kantárt is,sőt ne is ülj lóra !
2017. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Erről a kisorrzóról nagyon megoszlanak a vélemények. Van olyan híres lovas, aki szerint szükséges, mert megkönnyíti a kapcsolatot a ló szájával. Én nem szeretem használni, svédszíj nélkül is el lehet lovagolni a lovakat, egy-egy olyan van van, ahol szükséges, de nem használom általánosságban.
2017. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Nehéz lehozni a tátogásról a lovat? Ha a lovas nem változtat, akkor egészen biztosan.

Egyébként meg azért van a kantárokon, mert a lovasok leszarják mi van a lóval, nem tudnak, akarnak úgy lovagolni/a lovat egészségügyileg átnézetni, hogy az ne tátsa ki a száját. Egyszerűbb és olcsóbb becsatolni a szíjat és máris nincs akkora égés.

2017. ápr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg azért van a kantárokon, mert a lovasok leszarják mi van a lóval"

Ezt mire alapozod? Talán ismersz minden lovast? Akiket én ismerek nem ezért használják. Hadd ne menjek bele mire való, úgysem erre megy ki a kérdés, csak megint a suttogók hergelik egymást, hogy a lovassport milyen rossz. Bele se gondoltok abba hogy nálatok jobb lovasok találták ki és használják, és esetleg tudják is mire való.

Mindezt úgy írom, hogy én nem használok kisorrszíjat, de nem nézem hülyének a sporttársaimat.

Régen azért nem használtak, mert hannoveri orrszíjas kantárok voltak, az jobb? A nagykantáron persze nem, de az jobb?

2017. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez ez álszent barom,valszeg a kisorzós ,kantáros lovasok mind szarok és Ő a faxagyerek mikor szőrén pattog a ló hátába egy darab kötéllel ,de Ő érzi,látja,hallja hogy ez "jó a lónak". Az ilyenekkel le sem állok már szakmai vitát folytatni . Sporthoz full hülye,még lókergetőnek elmegy de azt is csak utánozni próbálja kizárólag heti 1 szer egy összetákolt körkarámba a bezombított,birka lovával . Pörgősebb lovat még bokszon keresztül sem mer megközelíteni és fogalma sem lehet milyen egy elrontott lóval dolgozni egy durvakezű ,faseggű lovas után.
2017. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igazából sokan tényleg ész nélkül használják. Ugyanez a réteg teszi fel ész nélkül a veirotert is, meg mindent, amit épp talál, mert majd úgy jó lesz, stb.

Aki meg ért hozzá, az mondjuk szerintem nem érzi személye elleni támadásnak a dolgot, és kezd azonnal ellentámadásba, és anyázni egy vélt vagy valós másik csoportot. Akik közt ugyanúgy vannak persze olyanok, akiknek nem kéne állat közelébe se mennie, akkor se, ha az "a lehető legjobb a lónak."

A kérdés igazából egy olyan trendre reflektálás, amiben a mai "lovas nemzet" tizennégy évesen már mindenkinél jobban ért a lóhoz és oktat is, és termeli ki sorra a hozzá nem értőket... Vagy ahol az edző meglátja a lovat, és elküld s veiroterért, mert ő a nélkül nem tart edzést soha (!), stb. Lehetne folytatni. Valahol itt gyökerezik az egész. Aki tudja, csinálja, aki nem, az lelkesen oktatja.


Én nem használok mondjuk kisorrzót, de nincs is rá szükségem. Más esetben elővenném, ahogy a segédszárakat is, ha kellene. De nem kell. Ettől még egyik sincs a sátántól. Csak érteni kéne hozzá, vagy legalább a lóhoz.

2017. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Vagy ahol az edző meglátja a lovat, és elküld s veiroterért, mert ő a nélkül nem tart edzést soha (!)"


Ilyeneket ti hol találtok?! De most komolyan, a büdös életbe nem találkoztam ilyen emberrel, pedig egy ideje lovazok!

2017. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!