Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mennyi tudással...

Szerintetek mennyi tudással ill. hány év tapasztalattal ideális először kiengedni valakit terepre?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 30. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyedül nagyon sok terep után, és nem feltétlenül muszáj. Társasággal szerintem nem az évek száma számít, hanem az, hogy egyik jármódban se nagyon tudja meglepni a ló annyira, hogy leperegjen. Jó, nyilván nagy a trükkösdoboz, de az alap szívatásokon nem árt bent túl lenni :)
2017. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosan közlekedik mind3 jarmódban és tudja irányítani a lovat. Ha ült már ki bakolást, elrohanást és elméletben meg kell vele beszélni mi a teendő ha pl kint rohan el a ló.
2017. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Stabil három jármód, és kis X ugrása biztosan meglegyen (mert terepen jöhet kidőlt rönk, bármi). Tudja kontrollálni a lovat, ne okozzon pánikot egy bakolás, vagy egy elrohanással legyenek ötletei, mit lehet kezdeni. Ez nem biztos, hogy években mérhető tudás - van, akinek évek alatt sincs meg persze, másnak hónapok alatt már igen.

Igaz, van, aki terepen kezdi a lovaglást, kis túlzással mindenféle kontroll nélkül, és az isteni akaraton kívül nem sok minden tartja a lovon, szóval...

2017. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem látom a kérdésben, hogy ki miért s mivel akar ki menni a terepre ??
2017. máj. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4: én akarok kimenni terepre, 3 éve lovagolok, a biztos ülésem megvan, és egy nagyon kicsit(kb 15 centit) tudok ugratni. (Tudom, hogy nagyon minimális tudás)
2017. máj. 7. 07:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem években mérhető dolog ez, pláne, hogy ez nem jelent gyakoriságot, járhattál te kéthavonta egyszer is akár.

De! A terepet nem szabad misztifikálni, és egy elérhetetlen, extrém különlegességű, ritka kincsként kezelni. Ha normális, kint is kezelhető ló van hozzá, és van társaságod (egyedül ne menj ki!), és stabilan ülsz, akkor menj bátran.

2017. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát jól írják az előzőek, nem években mérhető, 3 éve lovagolok és voltam már tereptáborban is. (biztos ülésem az enyhén szólva van :D (bakolást 5-ből 4x szőrén is kiülöm, nyeregben 50-ből 1x esek le, rohant már el velem ló (terepen, pályán, lejtőn), ágaskodott már velem ló szóval minden volt már :D )
2017. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hetente 1× járok, évente 1-2 hónapot 2×. Nem hagytam ki, max egyszer 2 hetet.

Sajnos a mi lovardánkban a terep ilyen elérhetetlennek van kezelve. Csak akkor mehetsz, ha minimum egy versenyt nyertél(?) már, és minimum 4-5 éve itt lovagolsz, ha máshol 10et voltál, az se számít.

Ez az egy baj van a lovardával, szeretem ahogy tanítanak, meg versenyeztetnek minket, de én még sose lettem 1. Szerintem amúgy a részvétel, felkészültség jobban számít, mint a szalag színe.

Így valószínűleg másik lovardában járnék terepre.

2017. máj. 14. 17:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs a versenyzéshez. Én se versenyzem évek óta, akkor most nem lehetek terepre? Ugyan már...
2017. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!