Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért az ideális jelölt a 20...

Miért az ideális jelölt a 20 éves pályakezdő 40 éves tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Ok, kicsit túlzó a kérdés, de elég gázos a helyzet... a múlt tanévben végeztem, mint webmester, azóta elég sok helyre beadtam a jelentkezésem munkaügyben. A legtöbb helyről vissza se szóltak, de ahonnan kaptam visszajelzést, az is mindig az volt, hogy ők már tapasztalattal rendelkező programozót, fejlesztőt, designert, stb keresnek. Szóval sehova nem vagyok jó, mert nincs tapasztalatom, de ha sehova nem mehetek melózni, hogyan legyen tapasztalatom?
2011. aug. 31. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Suli alatt kellett volna elkezdeni fusizni akár a haverokkal, és akkor már lenne tapasztalatod.
2011. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nem ugyanaz... bejelentett 200 munkanap kell, utána már nem számít az ember pályakezdőnek... az a 200 munkanap viszont egyelőre nagyon hiányzik...
2011. aug. 31. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Írj be az önéletrajzodba kamu munkahelyet(ket).Nem mindegyik munkáltató ellenőrzi le hogy valóban ott dolgoztál-e ahol,mert erre kevés az idejük..a tb kiskönyvbe(rózsaszín)amibe be vannak írva a munkahelyek ott bukhatnál de ott sem mert mondhatod azt is hogy nem bejelentettként dolgoztál vagy elhagytad a könyvet stb.
2011. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A munkáltató tojik a bejelentett 200 munkanapodra, az érdekli, hogy dolgoztál-e már valamit a szakmában, vagy minden kezdő csetlésed-botlásod ő fogja állni. De végül is már mindegy..
2011. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A fiatalokat azért keresik, mert azokat jobban lehet hajtani, mint egy idősebb szakmabelit. Ez a "vissza se szóltak" ez csak nálunk divat, itt az se fontos, hogy mi a szakmája az embernek, csak 130e helyett csinálja meg 95 ezerért.

Én először úgy találtam melót, hogy "feltettem" magam expresszre, és rá pár napra hívtak, hogy menjek interjúra.

2011. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Azért sokszor azért nem szólnak vissza, mert nincs rá kapacitás...


A cégünk most keresett ~ 30 alkalmazottat (új munkahelyet). Összesen érkezett 700 (HÉTSZÁZ) önéletrajz egy hét alatt a hirdetésekre...


670 választ írni, hogy "bocs de azért nem mert xxxx" több napi munka lenne ( 1 perc / mail = 11 óra...) és erre nincs senkinek sem ideje.

2011. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Utolsó!

Ez a céget minősíti csak! Komolyabb országokban ilyen nincs, hogy azt se lehet tudni, hogy megérkezett az e-mail vagy sem!

Nem kell egyenként írni senkinek, hát hogy kéne a mai technikával egyenként??

Csinálnak egy e-mail címet erre a célra, majd az összes címre egy levélben lehet válaszolni, és csak egyszer van megírva a levél, de mindenki választ kap!

Ez, hogy nincs idő rá ez csak a magyar "lesz@rom" mentalitás miatt van.

2011. szept. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal nagyobb parasztság egy "bocs, de nem nyert" sablonlevelet kiküldeni 670 embernek, mint nem írni semmit. Szerintem....
2011. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De úgy legalább nem vár rá az ember, mert tudja, hogy ez a lehetőség kilőve...
2011. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha nem akarnak valahová felvenni, akkor találnak rá ürügyet. Ha meg tapasztalt lennél és úgy lennél fiatal, akkor meg "magának nem tudunk ennyit adni ennyi idősen, mint a tapasztalt kollégáknak...." Igaz, még a bérekről sem volt szó de már szajkózzák.

Nőként ez meg van spékelve még a "Van gyereke?", "Mikor tervez szülni?", vagy a "Ki vigyáz majd rájuk?" kérdésekkel, vagy a "Biztos a közeljövőben már akar gyereket" kijelentéssel... Addig örülj, amíg ffi vagy, mert legalább a gyerekkel egy "gonddal" kevesebb jut álláskeresés terén.

2017. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!