Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti honnantól számítjátok...

Ti honnantól számítjátok "biztosnak" az üléseteket?

Figyelt kérdés

Pl. ha nem estek le bakolást, vagy honnantól?

Nekem szerintem már biztos az ülésem, de nem tudom, hogy mire számíthatok még, amit nem tudok kiülni (bakolás (szőrén, nyeregben), ágaskodás, elrotyózás (terepen, pályán, lejtőn, ugrás után fél kengyellel), ugratás (terepen is kisebb fatörzset)ezek nem okoznak nagyobb gondot, persze estem már le egyszer egyszer, de az mindenkivel megesik)



2017. máj. 14. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindhárom jármódban elengedett kézzel lazán ülsz (vagyis nem vagy görcsös), akkor biztosnak mondható az ülésed. Amúgy bárkivel előfordulhat olyan szitu, amit nem tud kiülni (pl vágtában hirtelen nyom egy 180 fokot a ló). De ha a fent leírt dolgok nem okoznak problémát, akkor a te ülésed biztosnak mondható.
2017. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a kérdés, hogy nem esel le. Nyers erővel is ott tudsz maradni, de se neked, se a lónak nem jó hosszútávon. Nekem a biztos ülés egyúttal helyes ülés is - de ez persze látatlanban nem megmondható.

Időnként amúgy a legjobbak is leesnek, nem ez a mérvadó.

2017. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem az vagyok aki görcsösen valahogy fennmarad, egyre szebben ülök (tisztában vagyok a hibáimmal, de nem az a szárbakapaszkodós típus vagyok), szóval örülök, hogy eszerint biztos az ülésem. :D (ment a zöld)
2017. máj. 15. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez is kell hozzá: "Ha mindhárom jármódban elengedett kézzel lazán ülsz", de én tovább mennék: ha úgy érzed, nem a lovon, hanem a lóban ülsz.
2017. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az biztos. Nem kapaszkodok egyáltalán a szárba. Nagyon nem is tudnék, ma nyakmadzaggal ugrattunk, ott max sörénybe kapaszkodhatnék (mert ugye előre viszem a kezem és akkor a nyakmadzagot én fogom, nem a nyakmadzag fog engem :D)
2017. máj. 20. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!