Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovon hogy látom meg azt hogy...

Lovon hogy látom meg azt hogy rossz lábra vágtázik? Hogy kell átugratni?

Figyelt kérdés

Ha a lovon ülök és vágtázok vele akkor fentről mit kell néznem hogy tudjam, rossz lábra vágtázik?

A lábsorrendjét tudom a vágtának, de ha a lovon ülök akkor úgy se látom. Átugratni pedig úgy kell hogy felveszem ügetésbe, és újra vágtába ugratom?



2017. máj. 27. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális anatómiával megáldott ember a ló hátáról csak a vállait látja, nem? :)

De ha nem tudod, hogy a vezető láb előrébb megy, akkor nem lehet mondani, hogy eleget tudsz a vágtáról.

Én lelkesen javasolom, hogy a hátsó feled érzésére hagyatkozz. A lovaglás a seggen alapszik. Lenézni amúgy sem egészséges, mert elrontja az ülést, és a lovat ez megzavarja, ha eléggé figyel rád. Márpedig az a cél... Ha meg tudnád tenni, hogy egy pillanatra úgy nézel le, hogy a fejed nem mozog...

2017. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudok sokat a vágtáról. :D

Ha pl. jobb kézre vágtázok akkor a vezető lábnak a jobbnak kell lennie?

2017. máj. 27. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Hamar befejeztem az előbb, akartam még írni, hogy az érzéshez egyszer-kétszer kell egy segítség, aki közli veled, hogy hamis a vágta. Ha nem akar hamisan vágtázni

a jól nevelt ló, akkor egyszer egy átváltással vezesd át a másik kézre vágtában maradva, és úgy próbáld meg a két érzés közti különbséget felfedezni.

2017. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél. :)
2017. máj. 27. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rossz lábon vágtázik, akkor csavarja a derekadat nagyon. Ha jó lábon vágtázik, akkor a belső lábával "nyúlik ki, lép előre".

[link]

Elég gagyi ez a kép, de például itt bal kézen vágtázik a ló.

Igen, az úgy jó, ha felveszed ügetésbe és újra beemeled vágtába. (Ugrásváltást is lehet csinálni, de az már egy nehezebb feladat.)

2017. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A ló arra a kézre vágtázik, amelyik irányba hajlik. Tehát ha elől is hátul ellentétes a hajlítás, akkor akár keresztbe is. Simán feligazítod, ha kell, akkor NAGYON, és áthajliáítod - általában működik, de persze mint minden, ez is igényel bizonyos képzettséget.
2017. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!