Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó vagy rossz ha ezt csinálja?

Jó vagy rossz ha ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Lovam ,edzés közben és végén a csizmámat nyalogatja , szagolgatja. Nem nagyon tudom hová tenni a helyzetet amikor megállítom és hátra fordul hozzám megnyalogatni a csizmám. Nagyon aranyos dolognak tartom tőle de nem rossz ez? Vagy nem káros? Miért csinálja? Ha látom rajta hogy csak "kínzás " már neki az edzés mert már nem csinálja 100%-kal a feladatot akkor megállítom és megsimogatom sétálunk kicsit aztán próbálgatom újra az adott dolgot. Amikor megállítom megszagolja , megnyalogatja a csizmám . Ha megállítom és nem szeretne tovább menni akkor oda is kap a csizmámhoz ( nem harapja meg csak hirtelen hátranéz) Olyankor picit mrgcsípem a pálcával ( tényleg csak óvatosan, hogy észhez térjen) Ezt miért csinálja?
2016. aug. 19. 08:58
 1/8 anonim válasza:
23%
Szerelmes beléd. Ágyba akar bújni veled.
2016. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nos, ez lehet annak a jele,hogy nem tisztel eléggé és a lábadat éri el legkönyebben,így próbálja jelezni,hogy elég,szállj le.Viszont sok lónál tapasztalható ez olyan formában is,hogy nem rossz akaratból csinálja csak úgy.Azt viszont nem tudom ennek mi az oka vagy mit érez olyankor.De,hogy esetedben melyikről lehet szó,azt neked kell érezned.Látatlanban elég nehéz megmondani.
2016. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Soha nem éreztem még azt ,hogy rossz indulatból csinálná inkább játékosan , barátságosan szagolgatja ....szerintem . Legalábbis én ez úgy gondolnám :)
2016. aug. 19. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kíméletesen próbáld leszoktatni róla!

Valószínűleg a nyalogatást, szagolgatást játékból, barátságosan csinálja. De mikor hirtelen odakap, azt nem barátságból teszi. Hogyha az "odakapást" csinálja és Te nem teszel semmit, rá fog szokni és pár hónap múlva meg fogja harapni a lábad.HA MÁR ELJUTOTTATOK oda,hogy beleharap a lábadba, óvatosan de hirtelen nyomd oda a csizmád az orrához! NE RÚGD ORRBA, csak érintsd oda de erőteljesen!


Remélem segítettem! :D

2016. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet. hogy az előző gazdája nyeregből jutalmazta, és csak kérincsél. Ha nem szereted vagy elég volt, picit nyomd oda a másik csizmádat az oldalához, vagy húzd vissza a szárral. Ebből értenie kellene, hogy nem haragszol, de ezt a csizmanyalogatást nem szeretnéd. Tényleg meg kéne állni, mielőtt komolyan megharap.
2016. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szagolgatja a lábad ? Csak nehogy elájuljon !
2016. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Az előző gazdája fogatban hajtotta csak be is volt lovagolva és úgy vettük meg ,hogy eladás előtt egy hónappal újra szakértő kezekbe adták és újra lovagolták! :) Egyébkén szépen megy nyereg alatt , nagyon ügyes érti a segítségeket és szótfogad

a tanácsokat és a hozzászólásokat köszönöm :)

És nem fogom hagyni az odakapást :)

2016. aug. 19. 21:07
 8/8 anonim válasza:
Büdös a lába tuti , furodjmeg
2016. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!