Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyet válaszak?

Milyet válaszak?

Figyelt kérdés

Mindent nagyon megfontolva lovat készülnék venni.De van egy problémám. Tudok lovagolni de nyugodt,olyan lovat vennék amely akár kezdőkkel is szépen megy. Ehez van e kötve nagyon nyugodt lófajta? Mindent át akarok gondolni mielőtt egy ilyenbe belevágok, és kíváncsi vagyok hogy ti tudtok e ajánlani nekem lófajtát, ha igen milyet?

UI.: nem biztos hogy van ilyen lófajta szóval bocsi ha hülye kérdést tettem fel.



2017. máj. 31. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked is csak a hozzá nem értés a problémad akárcsak a magyarországi lótartók 80 százalékának. Ez nem fajta kérdése,idomításon,nevelésen,tartáson múlik javarészt. Barmilyen fajtában lehet idegbeteg meg nyugodt lovat is venni. De ezen az oldalon fajtafétis terjed és minden jó/rossz tulajdonságot leakarnak általánosítani külön fajtára,nem egyedre..
2017. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felteszem azért, mert minden fajtának vannak értékmérő tulajdonságai, ami alapján jól körülírható, elkülöníthető egy-egy fajta a másiktól. Ellenkező esetben csak egyeden múlna, hogy találsz-e olyan frízt, ami 3000 méteren lekörözi a telivéreket.


Más kérdés, hogy akármilyen nyugodt is egy fajta - jellemzően legalábbis, de eltérő egyed mindig akadhat -, két nap alatt a gazdi fejére nő, ha megérzi a hozzá nem értést, vagy a következetesség hiányát. És meg fogja.

Ha van melletted jó edző, vágj bele, amúgy felejtős.

2017. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!