Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanulnak meg így...

Hogyan tanulnak meg így lovagolni? ; ( 14/l

Figyelt kérdés

Nagyon meg szeretnék tanulni hobbiból nagyon jól lovagolni. Mert jelenleg még csak a séta megy. De én szeretnék vágtatni! Tudom hogy nagyon sok gyakorlás és idő kell hozzá de én nagyon meg szeretnék tanulni lovagolni, ha megtanítanának. Nos pár éve jártam egy lovasiskolába amit IMÁÁDTAAM!! Azért mert alig volt ott 2-3 lovas tehát nagyon sokat foglakozott velem az edző. Ott tanultam meg egyáltalán lóra ülni, nyergelni, csutakolni meg az alapokat. De onnan sajnos el kellet jönnöm. Hamar kerestünk egy másik lovasiskolát de azt pedig utáltam!!!! El is mondom miért. Az elöző lovasikolában az edző férfi volt akit nagyon szerettem. Az új iskolában pedig egy nagyon szigorú nő. Amikor először találkoztam vele már akkor sem volt szimpatikus. Úgy láttam én se neki pedig udvarias voltam. El is kezdett engem szépen ,,tanítani". De ott az volt a baj hogy egy edzésen voltak vagy 20-an. És kábé mindenki tudott profi szinten lovagolni csak én nem. Ezér szégyelltem is magam. Dehát ezért jöttem! Nos ennek a nőnek voltak kis kedvencei. Ők választhattak maguknak lovat, én nem. Nekem arra kellet ülnöm ami megmaradt. Általában egy öreg ló volt ami nagyon makacs volt és hiába rugdostam nem indult, és volt hogy hirtelen megállt. Az edzéseken nekem az a parancs lett kiadva hogy a pálya szélén lassan sétáljak és vegyem ki a lábam a kengyelből. Pedig elmondtam a nőnek hogy már tudok kengyellel lovagolni csak vágtázni nem! Engem akivel igazából foglakozni kellet volna magasról tojt rám, és a kis kedvenceit dicsérgette az ugratás és vágta közben. Én pedig néztel őket szomorúan. Így ment ez több hétig. Pár hét után edzés után kettesben maradtunk és beszélni akartam vele erről. ( hogy miért nem foglalkozik velem ) Nem tértem rá azzonal a lényegre, csak célozgattam rá. Nem hallgatta szívesen. Azt mondta ez így van rendjén. Renben. Ráhagytam. Reménykedtem egyszer csak el kezd foglalkozni velem. Nem így lett!

Eltelt megint pár hét, de még mindig nem fejlődtem semmit. Tudom sok idő de akkor is. Egyszer egy edzésen az történt hogy összehívott minket hogy a mai órán mind az ügetésg fogjuk gyakorloni. Ekkor felcsillant a szemem. Gondolom meglátta és megszólalt: Te nem! Te az xy-on fogsz sétálni a kis pályán. Na ekkor betelt a pohár. Megemeltem a hangom és azt mondtam: De hiszen már 2 hónapja csak sétalok azon a francos lovon!! Mikor tanít meg végre lovagolni?! Ekkor annyira vörös lett a feje mint a paradicsom. És elkedzett ordítani hogy: Most azonnal szedd össze a cuccod és takarodj innen!!

Ekkor szaladtam a cuccomért aztán elviharzottam és a lovarda bejáratáig meg sem álltam. Ott zokogva fel hívtam az Anyukámat hogy értem tud e jönni. Értem jött és hazamentünk. Ez egy éve volt. Azóta nem ültem lovon. Most mitévő legyek? Keressek másik lovas iskolát?? És ha ott is olyan lesz az edző? Hogy tanuljak meg lovagolni?......;(



2017. júl. 12. 22:54
 1/9 anonim válasza:
70%
Kérj meg valami kedves gazdát aki normális és van lova hogy had tanulj nála
2017. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne lovas iskolában tanulj, hanem valami sima lovardában. Lovas suliba mégegyszer én se mennék, nagyon bunkók voltak velem, és én se fejlődtem. Aztán találtunk egy lovardát, ahol normális tempóban tanítottak, mindenki nagyon kedves volt és segített, ha valami gondom akadt. Szóval, szerintem hanyagold a lovasiskolákat.
2017. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%

Szia! Előre szólok, kezdő vagyok, de remélem tudok segíteni.


Nos kezdjük az elején. Ez a rész nagyon szemet szúrt:


Általában egy öreg ló volt ami nagyon makacs volt és hiába rugdostam nem indult, és volt hogy hirtelen megállt. Az edzéseken nekem az a parancs lett kiadva hogy a pálya szélén lassan sétáljak és vegyem ki a lábam a kengyelből. Pedig elmondtam a nőnek hogy már tudok kengyellel lovagolni csak vágtázni nem!


1) A lovat nem rugdossuk, 2) Az jó, ha kengyelben már biztosnak érzed magad, de, ha kengyel nélkül tudsz menni, akkor fog igazán fejlődni az ülésed. Szóval tessék könyörögni, hogy minél többet lovagolhass kengyel nélkül, vagy, ha lehetőség van rá, szőrén! Hidd el, én is utáltam eleinte kengyel nélkül tanügetni, de csak rá kellett éreznem, és már jobban szerettem, mint kengyellel.

Emellett a szövegedből úgy vettem ki, hogy te még nem is nagyon ügettél. Ez nagyon nagy hiba, mivel az ügetést a legtöbb lovasiskolában már az első órán elkezdik. Mellesleg, ha kengyel nélkül tudsz tanügetni, akkor az egy nagyon jó kezdet a biztos ülés felé!


Végeredményben azt ajánlom keress egy ilyen "tanyasi" lovardát, ott nincs annyi ember és jobban figyelnek rád. Plusz nincsenek sznobok. Egyébként a fogalmazásodból úgy vettem ki, egy kicsit sokat képzelsz magadról. Ezt nem bántásból mondom, oké, hogy nem szeretted az oktatódat, de azért állandóan visszapofázni neki szimpla tiszteletlenség! A célod pedig ne az legyen, hogy megtanulj vágtázni. Mert, ha már jól megy a vágta is úgy fogod gondolni, hogy "oké, ennyit akartam, nincs már mit tanulnom", és nem akarsz tovább fejlődni? Szerintem másfajta célt tűzz ki minden egyes lovaglóórára. Például, hogy végig lent lesz a sarkam, nem görnyedek össze. Próbálj így nekiállni! De lovardát mindenképp válts, mert elég szörnyűnek tűnik az a hely. Ja és egót félre, legyen benned alázat! Ez borzasztó fontos.

2017. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helyileg merre vagy? Hátha tudunk ajánlani egy rendes lovardát, ahol tanítanak is. Én is oktatok és ha egy lovasom elakad segítek neki rendberakni a dolgot, ezért szoktak is szeretni.
2017. júl. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nekedcsakvalaki ***** válasza:
Ja.Biztos tudunk mondani a környékeden jó helyeket,csak mondd meg merre keresgéljünk,mert felénk rengeteg jó hely van,de,ha nem tudjuk merre jeressünk fölösleges
2017. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Keress egy masik lovardat mindenkepp. Es en rogton szolnek anyukamnak h mist huzzunk el innen mert ez igy nem megy (ha most lenne ez XD nyilvan 5 evesen nem erre gondolnek) en se fejlodtem sokaig mert mindegyik oktatom felt a vagtatol csak egy nem ott megtanultam. Mar csak a lovammat kell raburni mert nagyon utalja a vagtat, meg ujra kell tometni a myeregem XD De legalabb abban a lovardaban ahol most vagyok nekem a legszebb az ulesem, bar azert igyekszem odafigyelne, hogy tokeletes legyen. (meg vagtaban is egy masik lovon)

Szoval a lenyegre terve XD

Lepesben tuti h nem fog fejlodni semmi az egvilagon es mindenkepp keress egy masik lovardat es ha nem tetszik az 1. Oran akkor rogton menj el vegulis te fizetsz erte!! Ja es azt szerettem voona kerdezni, hogy fizettel erte?

2017. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg utolso: ja es szerintem ez a visszapofazas ezert a "sok tudasert" nem volt tiszteletlenseg. Bar lenne ehez nekem is batorsagom,onbizalmam :(
2017. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Áttérzem, én négy évig jártam egy olyan lovardába, ami nagyban hirdeti, hogy szakképzett oktatók tanítanak, közben meg TINILÁNYOK játszottak oktatósdit! Az eredeti lovasoktató SOHA nem volt ott, kivéve a hatévesen vett első egypár órámat. Aztán futószáron átpasszolt egy barátnőjének, aki még csak lovagolni sem tudott, csak átjött látogatóba. Mikor osztályba kerültem, meg már sosem tanított, így igazából ő tudta legkevésbé, milyen szinten állok. Négy év, heti több óra, nulla lovastudás, rengeteg elszórt pénz. Válts, és ha újra ilyen helyre kerülsz, ismét válts!
2017. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor ne szégyelld a szomszéd bácsit/nénit megkérni hogy hadd lovagolhass a lován istállómunka fejében. Már ha van valakinek feléd lova. Én egyedül tanultam, szőrén. Szinte itt tartottam mint te, mikor megkaptam a lovamat. Csak azért, mert elég jó áron jutottunk hozzá, és a többi lovunk még nagy volt nekem. A baj ott volt hogy gyakorlatilag nyers volt a ló, egész életében kocsizott, és nem nagyon ülték. Hát felültem rá én és be is lovagoltam. Ennyi. Vele együtt, egyszerre tanultam meg mindent. Egymást oktattuk, egymásnak okoztunk fejfájást. És ebből a kapcsolatból egy remek ló és minden dicsekvés nélkül egy szabadidomító lett. Szòval legyen bátorságod. Ne azon aggódj, hogy leesel e. Ha leesel, hát visszaülsz. :)
2017. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!