Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam elvisz terepen, milyen...

Lovam elvisz terepen, milyen zablát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

10 éve lovagolok, versenyeztem is évekig, nyilván jó lovas holtáig tanul de nem kezdő vagyok. Arab kancám van és semmi problémám vele, DE terepen annyira örül és hajtja a vére, hogy egyszerűen képtelenség megfogni, van egy pont amíg meg van a kontroll de ha kialakul a verseny helyzet akkor hiába bármilyen segítség, alig bírom megállítani.


Martingál van rajta, kisorrszíjat nem viseli el, segédszár sem használt sokat, pálcás zablát is próbáltam, de semmi. :D


Konkrét kérdésem az lenne, hogy milyen zablát próbáljak ki? Semmi brutális fájdalmat okozó zablát nem szeretnék, és nem is használtam sosem feszítőt és társait, szóval nem is tudom milyen erősebb zabla van ami nem okoz fájdalmat, de segítene ezen a helyzeten.


2017. aug. 12. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy jól beállított pelham jól jöhet... Az, amíg nem húzod, sima csikózabla, de ha elindul, van vészféked a lánc miatt.
2017. aug. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ha az idomító edzések egy részét terepen hajtod végre, az is segíthet, hogy megértse, attól, hogy szabadabb, ott is meló van. Meg azt se ártana tudni, mennyit jársz terepre - ha nagyon ritkán, akkor az a ritka szabadság, tombolás metaforája lehet neki. Legyen általános, természetes dolog.

A zablával az a baj, hogy bármit teszel rá, max ideig-óráig hat, utána hozzáerősödik úgymond.

2017. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem megoldás az erősebb zabla. Inkább sok sok idomító munkára lenne szüksége. Valószínűleg karámban is elvinne, csak ott nincs rá helye. Ha esetleg ismersz belovaglót, aki ért is hozzá nyugodtan kérj tőle segítséget. Az előttem szólóval nagyon egyetértek, azt kéne vele megértetni, hogy terepen is munka van. Esetleg próbáld meg futószárazni terepen, vagy járóiskolázni stb. Bármi jó, ami lefoglalja és munkának számít neki. De leginkább azt ajánlanám, hogy kérj segítséget. 10 év tapasztalattal sem "ciki", inkább ez mint hogy ne adj isten baleset legyen belőle ha elvisz.
2017. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De ha járóiskola nincs, akkor is van iramfokozás, rövidítés, jármódváltás felfele és lefele, nem csak "közvetlen határos jármódok" között, de pl állj-ügetés-állj-vágta-lépés, stb...

Hosszhajlítás, állítás, (farat ki/be, vállat ki/be nagyszerű feladatok!), eleje, hátulja körüli fordulat, félkör, kiskör, nagykör, hely függvényében. Kör szűkítés, stb. Bátran lehet csinálni ezeket egy-egy szakasz lazítás között, hogy érezze, nem ész nélkül rongyolni hoztad ki.

2017. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jajj, ami még eszembe jutott, ha érzed, hogy visz el, vedd fel körre, és kezdd el szűkíteni a kört.

Ha nem lehetséges, akkor csizmasegítség, jelezd neki, hogy te is itt vagy, aztán testsúly, ha nem reagál, szár, ha még mindig nem reagál, egyre erősebb szár. Ha lassul (és elég, ha csak lassul!), azonnal engedni. Ha megint menne,elölről, fokozatosan ugyanez. Rá fog ő jönni, hogy akkor van béke, és azonnal, ha figyel rád, így idővel meg is tudod majd gond nélkül állítani.

2017. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy csontritkulásos és csak terepre járunk kb, jelenleg így nyáron heti 2 alkalommal 1-2 órát. Doki azt mondta, ne csináljak vele szűk fordulatokat amivel lábát terheli, ezért sem opció, hogy kiskörözzek vele főleg vágtában. :S Benn karámban semmi baj vele, normálisan dolgozik, odafigyel minden segítségre. Csak kinn kapja el a hév. :D

Én se feltétlenül zablával akarom megoldani a helyzetet, de azért tájékozódnék melyik mire való mégis. :)

2017. aug. 15. 00:03
 7/9 anonim ***** válasza:
esetleg nagyobb körre levenni? (csak egy hátha-jó-lesz ötlet)
2017. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kímélni akarod, és ő ezt félreértette, és elkezdett dirigálni, dönteni arról, mikor mi történik terepen: avagy nem hiszi már el, hogy ha te döntesz, ő akkor is biztonságban van.
2017. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom sajnos, csak neki áll bugyogni, hogy menni akar és vége onnantól csak pattog hazáig :D Megpróbálom a tippeket, köszönöm.
2017. aug. 18. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!