Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jót tenne a segédszár?

Jót tenne a segédszár?

Figyelt kérdés
A lovam lépésben nagyon szépen lekerekít, de ha gyorsabb lépést, vagy ügetést kérek, rögtön felcsapja.Sajnos a hátuljával nem nagyon dolgozik. Arra gondoltam, hogy segédszárral ha lovagolnám jobb lenne? Vagy milyen gyakorlatokat végezhetnék még vele?

2017. aug. 20. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok segédszárellenes, de még így is azt mondom, hogy nem segédszárra van szükségetek. Tüneti kezelés volna, meg kell hogy tanulj lovagolni! Futószárazni kikötőszárral nem hülyeség, és edzőtől segítséget kérni sem ördögtől való.
2017. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hozzáértő edző kell, nem segédszár. Ahogy írták ez csak eléd a gondot. Megfelelő technikával, elengedtető lovaglással orvosolható.
2017. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgozik hátul, nincs toló és hordozóerő. Vajon ha lekötöd, és a kicsi, minimális lendületét is megakasztod, attól jobb lesz? Fog tudni fejlődni, és aktívabb lesz a hátulja, vagy csak felvesz egy feszes, de kényszerű tartást?
2017. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy hosszú pálca kéne inkább. Nem agyonverni, csak kocogtatni hátul, hogy kicsit igyekezzen mozgatni a fenekét is :) Ne kérj tőle túl sokat, eleinte nem fog 1 órát szépen menni, mint egy nagydíjas ló. Hamar el fog fáradni. A másik, hogy meg lehet próbálni minden edzésen 10 percet picit hosszabb száron, de olyan gyorsan ügetni, ahogy csak bír. Ilyenkor kénytelen-kelletlen muszáj neki hátulról tolnia magát. A másik: oldaljárások, vállat be, combra való lépésben, minden mennyiségben.
2017. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!