Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el egy lónál a...

Hogy érjem el egy lónál a kellő tiszteletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mik az első lépések, amiknek meg kell lennie lovaglás előtt?

Én már most lovagolom a lovam terepen, mert le kell mozgatni valahogy, viszont eléggé gyenge a kapcsolatunk. Sokszor nem fogad szót, ha valami nem tetszik neki akkor rúg, ha ülök rajta forogni kezd, és nem bízik bennem. Ez visszafordítható? A gazdájánál teljesen más volt, mióta nálunk van olyan, mintha kicserélték volna. :( Ha lehet normális válaszokat kérek. (Egyedül van tartva, majd csak később kap társat.)


2017. aug. 22. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mióta can nálad?
2017. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*v
2017. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Edzői felügyelet, vagy tapasztaltabb lovas segítsége. Látatlanban nehéz megmondani, hogy konkrétan mikor mit csinálj, vagy mit ne. Nem lehet azt mondani, hogy keverj le neki, ha hülye, mert látatlanban lehet, hogy te kommunikálsz rosszul, és nem is elvárható így, hogy jól reagáljon adott szituációban.

Az idomítás amúgy sok mindenre jó, földről, nyeregből egyaránt. Akár terepen is. Ne csak az legyen a lényeg, hogy megy-e, a mozgás minősége legalább olyan fontos.


A dolog egyébként persze visszafordítható, csak szaktudást igényel. Nem a bizalma nincs meg, egyszerűen nem fogad el, mint ménesvezért. Ettől még veszélyes lehet rád nézve, így mindenképp kérj meg valakit, aki látott már lovat, hogy segítsen, legalább az első pár hétben, hónapban.

2017. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem (igaz késő bánat) de amíg ez a kérdés egyáltalán felmerül, addig nem szabad lovat venni.

Segítség nélkül így nagyon a fejedre fog nőni. Ezt így látatlanban nem lehet orvosolni. Mindenképpen keress egy szakértőt, aki megtanít, hogy hogyan kell egy lóval bánni, mert így az életedet is veszélyeztetheti. Ez nem a bizalom hiánya, egyszerűen csak tudja, hogy megteheti mert hagyod neki.

2017. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Körülbelül egy hónapja, egy kicsit kevesebb. Sajnos az edzőm messze van, autóval járunk el hozzá. Gondoltam a földi munkára, (+ szeretném is csinálni) de nem vagyok benne biztos, hogyan kéne nekifutnom.

Nem is várom hogy egy-két nap alatt sikerüljön minden. A gazdája is mondta, hogy neki is háromnegyed év volt mire elfogadta.

2017. aug. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!