Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érjem el hogy tisztelje...

Hogyan érjem el hogy tiszteljen a lovam?

Figyelt kérdés
vettünk 2 és fél hónapja egy 6 éves kanca pónit az a gond hogy nem tisztel nem tiszteli a személyes teremet sem az embereket lökdösődik (ez nála a szeretet jele is nem ez a hiba hanem a durva lökdösődés) futószárazni nem lehet mert "zsiráfkodva" rám fordul és minden más emberre is, csoda hogy még nem ágaskodik ránk, de ezen kívül követ vezetőszár nélkül meg igényli a társaságomat ha látja hogy kint vagyok jönne ő is ki a karámból hozzám azt is engedi hogy hátulrról felugorjak rá, mást már rég felrúgott volna

2015. júl. 23. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan sose volt lovam, csak pofátlan kutyákkal voltam körülvéve. Prímán bevált, hogy csak akkor szenteltem nekik figyelmet, ha befejezték a bunkó viselkedést és finoman közeledtek. Ha nagyon erőszakosan követelőztek simán ott hagytam őket a francba.


Szerintem egy póni is ugyanúgy rájönne ezzel a módszerrel, hogy a szemtelenkedésével nem ér célt :)

2015. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első, rosszul gondolod. A kutyákat meghatja ez a viselkedés, a lóban azonban, ha a lökdösődés hatására ott hagyod és elmész, csak megerősíted benne a viselkedést. Ekkor ugyanis ő győzött, mert ki tudott billenteni a személyes teredből, el tudott küldeni, és még csak pórul se járt érte.


Kérdező, nem tudom, mekkora és milyen testalkatú vagy, de ha pl apukád is ért a lovakhoz, vagy van felnőtt lovas ismerősöd, javasolnám, hogy bízd egy kicsit rájuk azt a pónit. Lehet, hogy "szeret" téged a maga módján, de biztos, hogy be is sorolt maga alá ezzel a viselkedéssel. Meg kell tanulnia újra, hogy az embert automatikusan maga fölé rendelje. Akárki is az illető.

2015. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van, akkor lehet a viselkedés oka az is. A ló társas állat, egyedül megzakkan, és megváltozik a viselkedése...
2015. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat 13 éves vagyok úgyhogy ehhez tényleg kéne egy felnőtt az a gond hogy apum anyum nem ért a lovakhoz barátnőm igen de ő sem tudott mit csinálni pedig ő már sokkal nagyobb nálam és amugy a lovam nincs egyedöl de nagyon zizi a másik lló is alatta áll a sorrenben mert megadja magát az enyémnek mert ez a póni olyan hogy mindenkit maga alá kényszerít elhajtja a másik lovat az itatótol felrugja elkergeti mindenki közeléből igazi kis bunkó póni ilyen szempontból, de viszont ha lovagolom akkor én vagyok teljes mértékben a főnök és ezt el is fogadja
2015. júl. 24. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elég a hátán főnöknek lenni, a földről is tisztelnie kell! Van, aki oktasson? Mert akkor esetleg az oktatódat megkérheted, hogy segítsen megrendszabályozni az agyát.
2015. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a futószárazás már megy, csak gyakorolni kellett kezdi megérteni hogy nem ő a főnök
2015. júl. 24. 21:34
 7/7 anonim válasza:
Az első lépés az, drága gyermekem, hogy TE tiszteld magad jobban, mint eddig. Hagyd a gyerekes ostobaságokat, TE többet érsz ennél. Ezenkívül morogj rá gyakran, hogy lássa, ki a falkavezér.
2015. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!