Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig nem késő elkezdeni a...

Meddig nem késő elkezdeni a lovaglást?

Figyelt kérdés

2017. aug. 25. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A lovaglást sosem késő elkezdeni.Elkezdheted akár 8 évesen is de akár 50 évesen is. :)
2017. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akármelyik lovardában elvállalnák az oktatásomat, ha már felnőttként kezdem? Ahol nézem, ott csak gyerekeket/diákokat oktatnak.
2017. aug. 25. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom.Érdemes utána kérdezni egy lovardában.Vagy egy saját lovastanárt kell keresni.
2017. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Igen, bármikor elkezdhető, mint ahogy pl. úszni is bármikor meg lehet tanulni, vagy tíz újjal gépelni, gitározni stb. Ez nem olyan sport, mint mondjuk a kalapácsvetés, amit azért hatvan évesnek nem ajánlanám, hogy belekezdjen.

Alsó korhatár van, amilynél korábban még nem lehet szoros értelemben vett lovaglást tanulni, de ez egy másik kérdés.


Én elmúltam 45 éves, amikor kezdtem. Nagy bátorítás volt nekem, hogy ahol kezdtem, oda járt egy 70 év körüli néni, akiről mondták, hogy már akkor sem volt fiatal, amikor megtanult lovagolni, mert a kis unokáját hordta ki a lovardába. Ő is vett órákat, aztán maradt azután is, amikor az unokája már felhagyott vele. Emlékszem, mIndhárom jármódban, szépen, önállóan dolgozott egy kedves szürke lóval.

Ismerek több olyat is, aki orvosi javaslatra szintén egészen későn kezdett el lovagolni. Ezek közül van, aki önállóan saját lóval, van, aki ritkábban, lovardában kizárólag edző vezetésével lovagol.


Ami a lovardát illeti, az már fogósabb kérdés.


A "kereskedelmi" lovardákról, ahol nem is akarnak megtanítani lovagolni, most ne beszéljünk, hanem tételezzük fel, hogy olyan lovardában érdeklődsz, ahol örömmel fogadják és szakszerűen tanítják a tanulni vágyókat.

Tapasztalatom szerint egy ilyen helyen első sorban nem azt kérdezik, hogy hány éves vagy, hanem, hogy milyen magas és - főleg -, hogy hány kiló. Ez utóbbi infók függvényében gondolkoznak el azon, hogy tudják-e vállalni az oktatásodat. A kezdő lovas alá ugyanis különösen is olyan ló kell, amelyik tömegében illik hozzá.


Saját tapasztalatom az is, hogy a heti egy alkalom viszont kevés. Legalább kettő-három alkalom tűnik hasznosnak. Kezdetben fél, aztán háromnegyed órás személyes oktatás, később két-három fős, hatvan perces osztály lovaglás. Ennél ritkábban, illetve nagyobb csoportban nagyon kérdéses az eredmény.

2017. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kiss.a ***** válasza:
Addig a korig, amíg egy esetleges sérülés (leesésből adódóan) viszonylag könnyen regenerálódik.
2017. aug. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Melyik megyében laksz? Ha Csongrád megyében, akkor tudok ajánlani lovardákat!

De szerintem a legtöbb helyen olyan a lovarda, hogy gyerekekkel és felnőttekkel is egyaránt foglalkoznak.

2017. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyetlen igazi korlátot a faj kihalása jelentheti, ezért megnyugodhatsz, a lovak még nem szerepelnek a veszélyeztetett fajok között.
2017. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!

Sajnos Pest megyében lakom (de nem Pesten), és a városunk lovardája weboldala szerint "gyerekek és családok" oktatását vállalja. De vannak még lovardák a környéken, majd nézelődöm. Azért köszönöm!

2017. aug. 26. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismertem olyat, aki 60 évesen kezdett el lovagolni tanulni....


És meg is tanult.


Jó, nem tett REV - et, meg ilyenek, de azóta saját lova van és Hobbi szinten teljesen jól lovagol.

2018. febr. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!