Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a lovaglást?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 09:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim válasza:
Attól függ hány éves vagy
2015. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
70%

4 éves kortól de olyankor meg csak kijarnak a lovakat simizni felül ta a kisgyerek. De legalább így megbarátkozik a lovakkal.


de el lehet kezdeni akar 50 évesen es ha komolyan csinalja nagyon akkor egesz jo szintre is jepss lehet eljutni.

amugy hány éves vagy?

2015. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
56%
12 év körül. Kb. ekkor kezdenek meglenni a gyereknek a méretei és a fizikai ereje ahhoz, hogy segítségeket adjon a lónak. Előtte max ül a hátán, de az nem lovaglás.
2015. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
89%

13-14 éves korban érdemes elkezdeni komolyabban, mert akkortól kezdődik az az időszak, amikor a legjobban rá tud érezni a dolgokra, és már nem is olyan kicsi, hogy ne érjen le a lába, stb. Legalábbis mintha ez hallottam volna...

Persze előtte is lehet, csak aki akkor kezdi, annak a legjobb :) Irigylem is őket :O Mire annyi idősek lesznek, mint én most (25), addigra már profik :)

Úgyhogy pont most kerülsz bele a korba, hajrá :)

2015. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
47%
Ja, bocsi, azt hittem, te írod, hogy '12 év körül', ezért azt hittem, te most annyi vagy, kedves kérdező :D Utolsó voltam.
2015. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
75%
Bármikor el lehet.ez h 12 évtől érdemes jó nagy hülyeség,6-8 évesen már lazán megindulhatsz a fejlődés felé.
2015. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok!
2015. jan. 25. 13:28
 8/63 anonim ***** válasza:
77%

Akkor épp ideje.

6-7 évesen már simán tud lovagolni (koncentrálni, segítséget adni, megérteni az alapokat) egy gyerek. Persze csak akor, ha jól képzett a ló és jó minőségű az oktatás. Nemritkán látni olyan 12 év körülieket, akik kenterbe vernék a magyar felnőtt hobbilovas populáció nagy részét, szóval én nem hiszem, hogy az lenne az ideális életkor a kezdéshez.

2015. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
25%
Jajj, ne már! Egy átlag 6 éves gyerek testmagassága 125 cm, súlya 21 kg, és a stratégia, hiearchia, és érdem fogalmával éppen csak ekkoriban kezd megismerkedni, hogy a fenébe tudna egy ilyen emberpalánta kontrollálni egy lovat??? Baromság a köbön! Se mentálisan, se fizikailag nem alkalmas lovaglásra. Persze föl lehet ültetni egy szerencsétlen idomított póni hátára, ami majd kétszer körbemegy vele a körkarámban, de ez nem lovaglás, csak játék mint a papás-mamás.
2015. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
71%

De miért beszélsz butaságokat?

10 éves kislány egy olyan lovon, amit sanszos, hogy egy átlag (jobbra húzod-jobbra megy elven tanítot)t felnőtt hobbilovas nem tudna ellovagolni. Szerinted ő mikor kezdte?

https://www.youtube.com/watch?v=CZ_SvPY_c3k


Ezek a gyerekek vajon hány évesek?

https://www.youtube.com/watch?v=a7FqgQen0wU

2015. jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!