Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan izmot építeni egy 4 éves lónál?

Figyelt kérdés
Heti 4-5ször dolgozik, ennél nem is fog többet, nem kérem az okoskodást hogy csak akkor lehet izmos egy ló ha heti 7x dolgozik, mert ez nem igaz. Ez a munka minőségétől is függ, nem a mennyiségétől. Szóval elsődlegesen olyan TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐK érdekelnek, amiktől rövid idő alatt tartósan felizmosodik a lovam!
2017. szept. 10. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A táplálékkiegészítő önmagában annyit ér, mintha kipróbálsz valami varázsigét. A minőségi munkát nem lehet megkerülni. Hacsak nem telivéred, vagy amerikai lovad van, mert akkor befogtam.

Hasznosabbak a hosszú tempós sétaterepek, ahol nem csak andalogsz, hanem tényleg léptetsz. Ha van lehetőséged gépben jártatni a lovat az is jó. Ha van domb a közelben mászass! A munka minősége a lényeg, hogy milyen állapotban dolgozik a ló, ha hosszú száron lötyög, attól nyilván nem lesz izmos. Ha nem szar a széna, akkor nem hinném hogy kell kiegészítő, hiszen nem kap nagy terhelést a ló.

Az enyémek nem esznek kiegészítőket (ahogyan én sem) csak szénát, abrakot, nyalósót. Ha van fű, legelnek. Csak az öregek kapnak tápokat, vagy ami nagyobb versenyeken megy.

2017. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan cuccot nem igazán fogsz találni ami úgy hat mint az embereknél. Nem baj ha csak ennyit tud dolgozni viszont egy egy alkalom legyen másfél két órás és legyenek megtervezve . Legyen közte terep, mászatás , vágtamunka, cavaletti és az idomításról, hosszhajlításokról se feledkezz meg. Persze mindez helyesen lovagolva, ha a lovad nem megy mélyen kereken, akkor használhatsz valamilyen segédszárat is.
2017. szept. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne agyj neki táplálék kiegészítőt ha azt akarod hogy izmos legyen a lovas gyakrabban járj vele terepre ( ott tudja igazán meg mozgatni mindenét )

Nálunk a terep be vált heti egyszer ketszer mentem vele és nagyon hamar el kezdett izmsodni nálunk nagyon jól be vált felejtsd el a táplálék kiegészítőt felesleges attól nem lesz izmos terepet vele sokat és jó lesz mondom nálunk is ez segített

Hajrá 😊

2017. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer egy öreg edzőtől hallottam egy állóképesség-fejlesztő gyakorlatot, nyilván izmot is épít. Heti két alkalommal (nyilván nem egymás utáni napon) a normál edzés végén 300m/perces iramban 5 perc vágta egyik kézen, 1 perc séta, 5 perc vágta másik kézen. Ezt 4x, azaz két hétig, utána 4x2x6 perc, utána 7, 8, 9, 10. Hosszú folyamat, de az izomépítéshez idő kell. Viszont a lovadnak a szeme sem fog rebbenni a végén egy hajtósabb versenyen. Ezt esetleg tudod kombinálni azzal, hogy keresel egy fehérjedúsabb takarmányt, és amikor vágtázós nap van, este kap belőle. Cavalornak van iyenje, azt tudom, meg port láttam már, azt hiszem, muscleup néven. De ha csak etetsz valamit, attól nem lesz izma, csak elhízik.
2017. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!