Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok szorosabb kapcsol...

Hogyan tudok szorosabb kapcsolatot építeni a lovam és köztem?

Figyelt kérdés
Van egy paci, akit gondozok. Már 1 éve ismerem, de csak kb. 3-4 hónapja kezdtem el komolyabban foglalkozni vele. Egy 12 kancáról van szó, akinek elég rossz múltja volt, és nem nagyon bízik az emberekben. Van olyan, hogy magától odajön hozzám a legelpn, de olyan is, hogy be sem akar jönni kötőféken, utánnam sem. A gond az, hogy más is lovagolja, aki gyakran bünteti, olyankor lovagolni sem jó rajta, mert a terep, vagy edzés fele elmegy az elrontott dolgok korrigálásával. GYyakran nem tudom összeszedni, régebben bakolt is, bár azt mostanánam nem szokott. Mit tehetnék, hogy jobban megbízzon bennem?

2014. dec. 4. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szóval nem a te lovad, nem is te gondozod, hiszen más is lovagolja - akkor most miről is beszélünk?
2014. dec. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem bizalom hiány, szimplán nem tisztel ès nem engedelmeskedik. Az kèt külön dolog. Egyèbkènt meg sokat kell vele lenni, törödni vele, nem csak lovagolgatni ès akkor tud kötődni az emberhez.
2014. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bakolás az sokszor félreértelmezett és a ló valójában nem is rosszat akar, egyszerűen csak tele van és örül, hogy kieresztheti a gőzt. Nyilván, ha "rodeózik", az nem éppen jót jelent, de akkor is lehet egyéb ok, pl fáj valamije, nyomja a nyereg, stb.

Ha nem a tiéd a ló és ennyire másképp lovagoljátok többen is, nem tehetsz semmit. Max, ha annyira jóban vagy a tulajával, akkor kérd meg, hogy más alá ne adja oda.

Szorosabb kapcsolat meg...foglalkozz vele minél többet, ne csak azt kösse veled össze, hogy "na már megint jön nyaggatni". Legyen változatos az edzés, kösd le az agyát. Iktass be terepeket is és azt érd el, hogy ne te bízz benne (a szó szoros értelmében), hanem, hogy ő bízzon meg benned. Egy ló sosem fog rád úgy tekinteni, mint egy másik lóra, főleg nem mint barátra. Hierarchia van náluk, törekedj arra, hogy felette legyél és gond nélkül megfog benned bízni.

2014. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Néha ha kimész lovagolni akkor próbálj meg a karában földről foglalkozni vele. Töltsetek sok-sok időt együtt hogy néha lovagolnak is mások rajta téged megjegyezzen hogy tudja hogy te személy szerint ki vagy. Hogy ne csak egy lovasa légy a sokk közül, hanem hogy tudja hogy te vagy te és hogy t ilyen és ilyen vagy.

Leginkább szerintem idő kérdése.


Egyébként én is hasonló cipőben járok egy 4 éves kiskancával akinél hol állok fölötte hol néha sajnos ő. ~fél éve lovagolom(félig én lovagoltam be) és habár szinte ugrás szerűen fejlődik a kapcsolatunk néha még is úgy érzem hogy ugyanott tartunk mint az elején...

2014. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1. Lehet, hogy nem az enyém de attól még ugyan annyira szeretem. Többieknek köszönöm... :)
2014. dec. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!