Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan ló amelyiknek...

Sssaszem kérdése:

Van olyan ló amelyiknek könnyű kiülni mind a három jármódot? És van olyan is, amelyiket nehéz ülni és amelyiben csak pattogsz minden ütemnél?

Figyelt kérdés

2017. szept. 27. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Tapasztalataim szerint igen. Minden ló más és más. Velem is volt olyan, hogy egy lóra először felültem és azonnal zökkenőmentesen ment minden, szépen ki tudtam ülni a tanügetést is, mert szinte meg sem éreztem, hogy mozog alattam. Vannak azonban olyan pacik, akiknél már más a helyzet, viszont ha eleget gyakorol az ember, akkor előbb-utóbb ott is ráérez a dolgokra. Ki kell ismerni a lovat, a szokásait, tempóját. Nem megy azonnal, de gyakorlással összecsiszolódtok majd. :)
2017. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nekem egyébként elég sokáig tartott, mire ráéreztem a dolgokra. Nem tudtam ellazítani a derekam. Pedig ez a lényeg. Laza derékkal követni a ló mozgását.
2017. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként ki kell ismerni a ló tempóját - ahogy jobb leszel, már te adod meg a tempót, a ló igazodik hozzád. Az pedig általános igazság, hogy minél képzettebb egy ló, annál kényelmesebb is.

Az viszont gyakori jelenség, hogy a lovas pattog, a lónak ez fáj, bemerevíti a hátát, így a lovas aztán méginkább pattog, és kezdődik az ördögi kör... Inkább ügetésnél jellemző, mint vágtánál, bár ott is látni néha egészen egyedi "üléstechnikákat" :D de így van ez jól, képzett lovast kevés ló lep meg ilyen szempontból - de azok nagyon.

2017. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én már ültem olyan lovon ami nem volt kényelmes most amelyik lovon ülök Emma FJord l) nagyon kényelmes a jármódja.
2017. szept. 28. 08:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom, amelyik nem volt kényelmes, nem egy redoppig képzett ló volt... :D
2017. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!