Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem jó megint a lába?

Miért nem jó megint a lába?

Figyelt kérdés
A lovamnak ínsérülése volt, de egész nyáron tökéletesen ment, semmi problémája nem volt a lábával. Most ősz elején azonban nem tökéletesen megy arra a lábára. Arra gondoltam, hogy az okozhatta a problémát, hogy mostmár heti 2szer dolgozik/dolgozna csak, így már nem dolgozott annyit, és megpihent a lába. Ez lehetséges lenne? Mik a tapasztalatok az ínsérült lovaknál?
2017. okt. 8. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Megeröltette a lábát
2017. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet az erőltetés. Szóval nincs úgy edzésben, és a két-három nap pihenő után az X órás munka sok a lábának. De amúgy lehet a hirtelen hideg is, azért esténként már eléggé lehűl az idő, vagy megrántotta, stb., így látatlanban bármi lehet, akár valami nagyon banális, vagy a korábbi indoktól totálisan független dolog is.
2017. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól értem hogy a ló heti 2X dolgozik, heti 5X pedig nem csinál semmit? Mert ez önmagában is okozhat lábproblémát.
2017. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ridegben van, úgyhogy azért a nem csinál semmit, az nem teljesen igaz. Sajnos az egyetem mellett nem jut rá elég időm, de most mindenképp azon vagyok, hogy több időm legyen rá. Arra gyanakodtam még, hogy a karámban művelhetett valamit, mert nem ment megerőltető edzést egyáltalán, mindig vigyáztam a lábára. Viszont a hidegre nem is gondoltam ☺
2017. okt. 8. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindegy megerőltető-e a munka, elég ha rendszertelen. De fogd csak a hidegre. Nem kell mentegetőznöd miért megy a ló annyit amennyit, nem ítélkezem, csak mondom hogy ez van.

Itt egy cikk róla, ha még nem olvastad volna. [link]

2017. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem fogom én semmire, csak eszembe nem jutott volna, hogy a hideg tud ilyen problemat okozni. Egyebkent nem mentegetozom, hanem felvazoltam a helyzetet, es en is tudom hogy ez nem jo neki sem. Egyebkent nem santa, nem fajlalja, csak rovidebbeket lep vele. Hamarosan jon hozzank doki, es mindenkepp kikerem a velemenyet rola.
2017. okt. 9. 16:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent koszonom a cikket, mar sokszor elolvastam. Amikor inserulessel hozzamkerult, minden cikket vegigolvastam, amit csak talaltam. Eddig nem volt a labaval egyaltalan problema, ezert is foglalkoztat ez most.
2017. okt. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!