Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék venni egy lovat....

Szeretnék venni egy lovat. Hol tanulhatok meg mindent amit a lótartáshoz szükséges tudni?

Figyelt kérdés
Már régóta nagy álmom,hogy saját lovam legyen. Sajnos nem sokat tudok a lovakról,ráadásul most fejezem be a gimit és elég bizonytalan hogy mi lesz utána. Ezért természetesen nem most szeretnék lovat,hanem majd valamikor a (valószínűleg nagyon távoli) jövőben. De szeretnék mindent megtanulni a tartásukkal és a természetükkel kapcsolatban,és úgy érzem,hogy ehhez az internetet böngészni és könyveket olvasni nagyon kevés. Ezèrt mindenképpen szeretnèk több időt eltölteni lovak társaságában,figyelni,hogy a szakemberek hogyan bánnak velük. Ismertek Egerben vagy környékén olyan lótartòkat,lovardákat,ahol megengedik hogy néha meglátogassam a lovakat,esetleg szívesen tanítanak róluk ingyen ezt-azt?:)

2017. okt. 8. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem keress egy jó lovardát, ahová időnként kijársz, besegítesz a dolgokban (ennek mindig örölnek), és lovagolsz. Ezzel jól meg tudod tanulni a szükséges dolgokat. Viszont, ha jól értem, nagyon nem is lovagoltál még (szólj, ha tévedek). Egy lovat viszont nem csak eltartani, hanem mozgatni is kell, kivéve persze ha csak egy társlovat szeretnél esetleg egy “lómenhely”ről.
2017. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.:)

Nem,valóban nem sokszor lovagoltam még,annyira tudok csak, hogy elsétálgatok a lóval,de ügetni,vàgtatni nem tudok. De nagyon szeretnék lovagolni, nem versenyszerűen,de ha egyszer lesz majd lovam, minden nap szánnék a lovaglásra is 1-2 órát.:)

2017. okt. 9. 07:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyod ajánlom a Monty Roberts könyveket. Elsőkézből, shy boy, az igazi suttogó stb... nagyon sokat lehet belőlük tanulni!
2017. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szakirodalom, én biztos, hogy nem a suttogós dolgokat sorolnám előre - sokkal inkább az olyanokat, mint:

Philippe Karl: Lókiképzés - Nézetkülönbségek;

Dr. Gerd Heuschmann: Ne árts!;

Daniela Bolze: A ló képzése a terepen;

esetleg a Lovasakadémia sorozat könyvei, kiemelten Klimke-ék könyvei, stb... Bármilyen etológiával foglalkozó könyv nagyszerű lehet. És minél több gyakorlati ismeret! Eljárni lovardákba, tenyészistállókba, versenyekre, bárhova.

2017. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!