Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zugcsikóm papíroztatnám, van...

Zugcsikóm papíroztatnám, van lehetőség az anyját beírni az útlevelébe?

Figyelt kérdés

Lovam lovardában tartom és sajnos történt ami történt a csődör kirúgta a box ajtót és ennek eredménye egy kis tünemény lett.


Szeretném lepapíroztatni és mivel az anyja az én lovam, ezért szeretném ha fel lehetne tüntetni a nevét a papírjain. Van erre lehetőség? Mivel sajnos nem hivatalos fedeztetés volt.. apja nem baj ha ismeretlen, de megoldható, hogy az anyja be legyen írva?


2017. okt. 10. 22:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Kit lehet ezzel megkeresni? Mert a helyi lófelügyelő azt mondta, nem lehet beíratni, de én sok lónál láttam, hogy egyik szülő meg van jelölve. Azt éreztem sajnos, hogy inkább a macera miatt nem akar vele foglalkozni. Hol tudnám ezt intézni?
2017. okt. 10. 23:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kell hozzá egy DNS teszt, és ha az megerősíti az anyját, akkor az beírható - de a ló persze nullás marad. Ezt a lótenyésztési felügyelővel kell viszont intézni, bár tesztet talán az állatorvos is meg tud rendelni neked - de ez egy kb 20e összegű történet lesz, legalább.
2017. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2017. okt. 12. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Nem tudom hol láttál ilyesmit...

A DNS vizsgálatot csak akkor csinálják meg, ha van fedjegyed, de nem lett időben chippelve a lovad, ilyenkor vagy megcsináltatod a DNS tesztet, vagy ismeretlennek azonosíttatod.

Amúgy minek? Attól hogy be van írva az anyja, nem fog többet vagy kevesebbet érni a lovad.

2017. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és azt nem is kérdeztem tudod-e, hogy a zugtenyésztést büntetik? Nem okoskodásból írom, csak nehogy bajod legyen belőle, vigyázz mit mondasz a felügyelőnek. Általában félvállról veszik a témát, de jobb ha "nem tudsz róla" ki az apa, vagy legalábbis nem tehetsz róla.
2017. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Uhh basszus :/ Hát akkor nem tudom mi lesz ezzel. Igazából csak örülnék, ha odalenne írva az anyja. Eladni nem áll szándékomban. :D


Persze tisztában vagyok vele. De tényleg nem direkt fedezés volt. Nem voltak képesek normálisan bezárni a csődört a boxba, és hát nyilván egyből megtalálja a sárló kancát..

2017. okt. 23. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz odaírva az anyja, de attól még lehet szuper ló.

Tudod, a jó lovat nem tenyésztik, a jó ló születik. :)

2017. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!