Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Köhög a lovam, mi baja lehet?...

Köhög a lovam, mi baja lehet? Kehes?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban észleltem, hogy óránként max. 1szer köhög egyet a lovam, amikor nem eszik akkor is. Gondoltam hátha beszívja a széna porját de amikor nem eszik akkor is köhög néha. Nem is edzettem vele az elmúlt héten (most se), tehát az iddzadástól sem fázhatott meg. Kérlek segítsetek, mit kell ilyenkor csinálni.


Szintén, az egyik szeme sarka fehér helyett piroskás, kimostam de még mindig olyan, mi a teendő?



2017. nov. 3. 15:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Félrideg tartásban van, a box jó szellőzik. A széna nem penészes, jó minőségű.
2017. nov. 3. 15:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Orvos tud kezdődő kehességet megállapítani, de lehet megfázás, allergia, sok minden.

Ha látsz rajta keh barázdát, akkor biztosan kehes.

2017. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem kehesség, de ezt orvos tudja neked megmondani. Mi köhécselésnél szoktunk adni először egy Windaid nevű szirupot (fecskendővel kell beadni, mert rettentő eukaliptuszos, de nem a kajába, mert bevonatot képez a szájában), normál méretű lónál 3 nap 3*30ml, utána 5*2*30 ml. Ha ezután is köhög, orvos. De pár nap után használni szokott. Meg legalább a dokit sem kell ötször kihívni, mert a bemelegítő első körön már túl vagyunk...
2017. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most nézem, a szeme is gyulladt... Valószínűleg megcsapta a szél. Nézzétek át a helyét, hogy mindig legyen egy szélmentes zuga. Szemét meg kenegesd kamillateával néhány napig.
2017. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, lehet h a szél!

Akkor kenegetem a szemét, mást érdemes lenne csinálni a köhögés miatt? (van egyáltalán értelme bármit is adni neki, hisz nem súlyos?)

2017. nov. 3. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Kamillával ne kenegesd, allergizálódhat a virágpor miatt valamint kiszárítja a nyálkahártyát. Többet árt, mint használ.
2017. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EAdri93 ***** válasza:
Szia. Nem biztos hogy kehes, de lehet kezdődő kehesség is, ami kialakulhat por vagy pollen allergiától is (az én lovam por & pollen allergiás) ami ezen segíthet (nálunk szinte "sivatagi" homok talaj van ami , ha nyáron nem esik az eső 1-2 nap múlva iszonyúan porol, akkor is ha árasztva van vízzel csak 3 cm re ázik át) és a pollentől is köhög (allergia), számít az is hogy milyen tartástechnológiábanvan & hány éves a ló? vannak-e társai. a szénát locsold minden etetés előtt vagy ha van rá lehetőséged áztasd, gőzöld de mindenképpen vizezd be hogy ez lefogja a port, próbálj meg minél kevesebbet porolni a környezetében, nekem az abrakot is vizezve kapják, időszakosan köhög. Adhatsz neki fitocavallós gyógynövényeket, ezt egyénileg állítják össze, és nagyon jó, abrakba teafiltert kiszakítod és a teát bele rakod meleg vízzel (hársfa, borsmenta, kamilla, csipkebogyó nagyon jó) télen langyos vizet itass, azt szívesebben is fogyasztják, méz is jó, és van a leovetnek egy kimondottan köhögéscsillapító szirupja a bronchial elixir, fluimucil, acc is jó, fokhagyma, és vannak kimondottan légzéskönnyítő tápok, müzlik, én ezeket kipróbáltam hasonló esetekben, és bátran ajánlom. Ha kérdésed van, írj. Huzatot ne kapjon. A szemre pedig kamillatea 1x i alkalmazással, és patikában kapható sima szemkenőcsöt nyugodtan használhatsz.2x kentem be a szemét hasonló helyzetben és teljesen elmúlt a gyulladás. Ha kérdésed van írj nyugodtan
2017. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi baja nem lett, valószínűleg a szél csapta meg egy kicsit és azért köhögött. Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!