Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti leveszitek a kötőféket,...

Ti leveszitek a kötőféket, amikor kantár van a lovon?

Figyelt kérdés
Én mindig leveszem, én még így tanultam, meg szerintem a lónak is kényelmesebb. Ma a lovardában egy új csaj megkérdezte, hogy minek veszem le? Mert neki meg azt tanitották, hogy felesleges levenni. Ti leveszitek? Én mindenesetre maradok a levételnép :)
2017. nov. 23. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igénytelenség rajta hagyni a lovon, és az arra hajlamos lovat fel is törheti.
2017. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 30 évvel ezelőtt tanultam lovagolni.

Visszaküldtek az istállóba, mikor úgy jelentem meg a lóval, hogy kötőfékre volt kantározva.

Ahogy az előző is írta, az egyik legnagyobb igénytelenségnek számított. És a lóhoz való nem értésnek, mintha csak nem állna meg a lovad kötőfék nélkül addig, amíg felkantározod.

Gondolom, azóta változtak az idők.

2017. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mondanám azt, hogy változtak az idők ebben... A sima kötőfék igenis csúnya, felesleges, adott esetben kényelmetlen/veszélyes a kantár alatt. Meg nem is tudod rendeltetés-szerűen feltenni-meghúzni a kantárt, ha ott van alatta egy vastag kötőfék. Aki terepre megy, és vinni akar magával, az tegye hátizsákba, vesse a vállára, kösse a nyereghez, legvégső esetben a kantár fölött... De parellis vékony kötőféket már többször láttam kantár alatt, az sem tetszik. Pláne semmi értelme... Tudja már valaki eldönteni, hogy kantár vagy parelli... Esetleg egy western-kantárral tudom elképzelni a parellist, ha soknapos a túra..
2017. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ja, nem úgy gondoltam, hogy ebben változtak az idők, teljesen igazad van előző, ugyanúgy igénytelenség, mint 30 éve volt.

Arra a gondoltam, hogy akkor még kevesebben lovagoltak, nem volt ekkora divat, sokkal kevesebb hozzá nem értőnek volt lova, és az edzők nem OKJ-s gyorstalpalóval (vagy azzal sem) oktattak, hanem komolyabban vették a dolgot.

2017. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen mindig leveszem, sőt. Igénytelenség és a lóval szemben sem korrekt rajta hagyni, ráadásul a kantár sem úgy fekszik már fel a lovon, ahogyan kellene.

Nagyon kevés eset van, amiben esetleg el tudom képzelni ezt a megoldást - nem is jut eszembe egy se. De a mezei hobbilovaglás, és az "így kényelmesebb" biztosan nem tartozik a listához.

2017. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Mindig leveszem, egy rövid időszak volt csak, amikor nem tudtam anélkül felkantározni az egyik lovat (az oktatóm is csak nehezen), de az is max 2 hét volt, aztán már ment kötőfék nélkül is :)
2017. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik verziót sem tanították. De nekem természetesnek tűnk (az első perctől kezdve) hogy levegyem róla a kötőféket. Eszembe sem jutott rajtahagyni
2017. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!