Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ismer valaki póni, kis ló...

Yuki 553 kérdése:

Ismer valaki póni, kis ló fajtákat?

Figyelt kérdés
Egész jól lovagolok, (azért profi nem vagyok) és szeretnék egy pónit, vagy egy kis lovat! Olyan fajtát keresek ami jó terepen és/vagy ugratásban! Ha ismertek ilyet kérlek irjátok meg! ;)

2017. dec. 1. 19:31
 1/8 sassszem ***** válasza:
Ajánlani tudnám a fjord lovat, a hucult azért, mert jó terepló. A haflingit is tudnám ajánlani. A fjord szélesléptű terepen elmegy. (Ugratásban sajnos nem tudok mit ajánlani mivrl én nem ugratok.)
2017. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Connemara, Welsh póni
2017. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sassszem ***** válasza:

Az erőteljes, zömök felépítésű fjord póniló igen sokoldalú állat. Szélsőséges időjárási viszonyok között alakult ki, ezért jól tűri a hideget és a zord körülményeket. A hegyi farmokon elvégzi a traktor munkáját, képes szántani, vagy málhát cipelni a meredek utakon és legalább olyan jól megy nyereg alatt, mint fogatban. Igénytelen a takarmányozással szemben, tartása gazdaságos, bátor és önálló akarattal bír. Tanulékony, kellemes temperamentummal rendelkezik, jóindulatú, ezért hobbilóként gyermekek között is tartható. Csak a legelőn tartják, istállózott tartása szinte ismeretlen.


Az utóbbi időben lovaglási tulajdonságait helyezik előtérbe, vérmérséklete miatt nagyon jól beválik a terápiás lovaglásban. Rutinos, harmonikus mozgással rendelkezik, lépésben és vágtában jól halad előre, kiegyensúlyozott mozgással galoppozik. Széles léptű, járása nem dülöngélő, ezért a gyermekek biztonságban érzik magukat a hátán.

2017. dec. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A huculok jók terepen, és elég jól ugranak. A miénk pl. helyből kiugrott az 1 méteres karámból. (Lovas nélkül.)
2017. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hucul, nagyobb welsh, esetleg sportpóni - a legelső főleg terepre, utóbbi ugrásra.


Haflingit én nem ajánlanék, mert ugrásra olyan, mint a tank. A connemara és a fjord esetleg jó lehet, bár beszerezhetőség és ár/érték arányban én inkább a fentebbieket mondanám, első lónak azok tökéletes választások.

2017. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen hucul párti vagyok így azt mondom, azonban ha nem volt dolgod úgy igazán lóval akkor lehet nem a legszerencsésebb mert hamar a fejedre nő. Elég makacs és öntörvényű lovak.
2017. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem Haflingim lesz. Ő is kis ló fajta
2018. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sassszem ***** válasza:
Haflingit szeretnél? Úgy döntöttél?
2018. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!