Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz lovat ajánlatos venni...

Propanna kérdése:

Fríz lovat ajánlatos venni hobbira, terepre? Ha nem ajánlatos a Fríz akkor milyen fajta lenne jó hobbira, terepre?

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha bírja a pénztárcád, akkor nincs akadálya. De amúgy bármelyik fajtából akadhat jó hobbiló, sokkal jobb áron hozzájuthatsz egy jól belovagolt kisbéri félvérhez például, mint egy nyers frízhez.
2017. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a fajtától függ. Nyilván vannak jellemzőik a fajtáknak, de nem erre kell alapozni. (pl ne legyen csikó, általában a heréltek a legnyugodtabbak stb) Nyugodt idegrendszerű hobbira alkalmas ló rengeteg van :) sok sikert!
2017. dec. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hobbira, terepre bármi jó, bár a frízzel én nem szórakoznék - drága, a hosszúszőreivel csak a baj van, hajlamos a csüdsömörre, és úgy egyébként is rémesen kényes fajta.

Terepre shagya, vagy valami magyar faja tökéletesen megfelel amúgy, ha kifejezetten szélesebb lovat akarsz, akkor persze nóniusz, vagy sodrott is szóba jöhet.

2017. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És a Magyar Sportló?:)
2017. dec. 4. 15:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Az meg annyi féle, ahány egyed, mert nagyjából bármit felvesznek a méneskönyvbe. Könnyű benne szélsőségeket találni - nagy jót, és kevésbé kiemelkedőt is. Persze nyilván itt nem mindegy, hogy mire jó, vagy nem jó.

Nézegetni jó lehet, de hobbira, terepre ugyanilyen eséllyel lehet jó egy magyar félvér, vagy egy nullás ló is akár.

Ami elsőosztályú terepló, az amúgy a hucul.

2017. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. dec. 5. 20:10
 7/12 cserematyi válasza:

Nagypapám altal örököltem két gyönyörű fríz kancát. Barátnőmmel kb 8 éve jarunk velük, kizárólag terepen es eddig nem tapasztaltam velük problémát. Ha a fríz mellett döntesz, es télen kicsit hanyaglod a mozgatásukat, akkor arra figyelj h az első 2-3hétben ne menj vele 1-3órás túráknál többet :)

En csak ajánlani tudom ezeket az edespofa lovakat, en még nem találkoztam "hülye" fríz lóval, pedig ag ismerősi körben nem egy van :)

2017. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm..:)) Nekem az is lényeg hogy gyors legyen a vágtája:))
2017. dec. 15. 22:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Angol telivér, vagy arab. Azoknak gyors... :D
2017. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy a quarter horsenak is nagyon gyors a vágtájuk...
2017. dec. 16. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!