Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam mindíg rúgni akar...

A lovam mindíg rúgni akar amikor felakarom venni a hátsó patáját. Mit tegyek hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés
10 éves kanca és azt se szereti ha egyátalan a nyakától lejebb mesimogatjuk bárholis. Miért van ez és mit tehetek ellene?

2017. dec. 25. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Mióta van nálad a ló? Ha vetted akkor lehet sokat bántották. Nekem 17 éves a kancám 9 évesen került hozzám szörnyű körülmények közül. Verték,éheztették stb.. Hiába van nálam lassan tíz éve a lábát még most se meri fel adni. Az elején nekem is rúgott sőtt már farolt ha látta hogy közelítek a hátsó lábaihoz. Körmölni nagyon nehéz volt akkor. Ugy oldottuk meg hogy el tereltem a figyelmét szénával, táppal vagy zöldség - gyümölcsel. Ma olyan szinten van hogy csak nekem adja fel a lábát de azt se sokáig. Simogattam a lábát szoktattam az érintéshez a nélkül hogy fel kértem volna. Jutalomból kapott mindig valamit. Eleinte egy simitás jutalom mégegy megint jutalom. Nem erőltetem tulságosan neki el fogadom hogy nem szereti és el se tudom képzelni mit élhetett át mielőtt elhoztam arról a helyről. Patkót soha nem tetettem rá mert ugy hoztam el hogy mind a 4 lábán volt (a hátsó patkók ugy voltak felhelyezve hogy keté nyilt a patája) leszedetettem és nem láttam értelmét mert mikor helyre jött a patája kemény, erős volt még versenyre se tettem elsőkre se.

Az érintést meg kell szokatni a lóval nem egyből az erőszakott kell alkalmazni. Meg kell hogy bízzatok egymásban főleg neki benned. Soha nem értettem miért jó az ha a lovam összeköt engem az erőszakkal persze van egy két esett amikor oda kell vágni de nem ilyen esetekben.

Először inkább a simogatásokat erőltesd és csak utána foglalkozz a lábával. Nincs meg az a kapcsolat köztetek hogy magához engedjen. Játsz vele vagy csak legyél egy helyen vele és figyeld miket csinál ha oda megy hozzád simogasd meg (de ne te hívd oda) Lépésről lépésre kell haladni. Ne legyen tul sok se egyszerre fokozatosan kell felépíteni ezt a kapcsolatott.

Kitartást szorítok. :)

2017. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Sajnos vágóba való. Ilyen marad. Sőt ha csikója lenné, akkor méghülyébb lesz. Ha sárlik akkor meg bújik.
2017. dec. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek köszönöm a válaszát és kb 2 hónapja van itt nálam. A második kommentelőnek pedig üzenem, hogy az életért se vinném el a vágó hídra. Nagyon jó ugróképessége van.
2017. dec. 26. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!